63cfe12fd04c7obrazek.jpg
Foto:  Shutterstock

Lucie (37)
„Tchyně je na mě hodná jen před manželem. Jakmile například odejde na záchod, začne mi říkat, jak se jí nelíbí, co nosím a že mi to vůbec nesluší. Taky jí vadí moje dlouhé nehty, pak že chodím málo do práce, za půl roku zase začne mít poznámky na to, že do práce chodím moc. Vidíme se jednou do měsíce a vždy se na to musím psychicky připravit.”

Monika (39)
„Moje tchyně mi několikrát do týdne volá (už několik let s přesnou pravidelností), jestli nemá přivézt něco k jídlu a jestli má ten její synáček co jíst. Nějak si nedokázala zvyknout, že vařím a že její synátor opravdu netrpí hlady, ba naopak mu chutná a je to na něm vidět. Zvykla jsem si jí to vše odkývat, ale teď si zpětně říkám, že je to chyba, protože to budu poslouchat už asi celý život.”

Leontýna (44)
„Maminka manžela si nebere servítky a protože byla celý život celkem drsná, pro sprosté slovo nejde daleko. Jsme s manželem deset let a už jsem si zvykla, že mě nazvala zmijí, fašistkou, slepicí nebo nádherou blonďatou. Několikrát jsem ji sjela, ale vůbec to nepomohlo. A nemám sílu se s ní přestat vídat kvůli manželovi, který ji samozřejmě má rád.”

Ivona (30)
„Tchyně je celkem drzá a vůbec jí nevadí vzít si do ruky můj telefon a lustrovat v něm. Například jsem jí chtěla ukázat fotku naší nové skříně, a když jsem se na chvíli vzdálila a zase vrátila, prohlížela si i zbytek fotek v galerii. Vytrhla jsem jí telefon a už jí ho nikdy nepůjčím. Ne, že bych tam měla něco, co by nemohla vidět, ale jde o princip a nějaké soukromí.”

Barbora (34)
„Nesnáším, když tchyně pochybuje o tom, jestli vařím. Dokonce i volá mému partnerovi, jestli nemá hlad, co mu má dovézt a jestli mu vůbec udělám večeři. Nebo dělala svíčkovou a komentovala to slovy „no jo, to vy neznáte, vy děláte ty jednodušší jídla”, to jsem myslela, že puknu. Říkám si ale, že by mohlo být hůř!”

Zdroj: respondentky Lucie, Monika, Leontýna, Ivona a Barbora

Čtěte také: