Chcete si vybrat peníze z bankomatu, vložíte kartu, zadáte PIN a místo hotovosti zděšeně pozorujete, jak karta nezadržitelně mizí v otvoru bankomatu. Co teď?

Pokud je bankomat, který pohltil kartu, v dosahu pobočky, je nutné se tam ihned odebrat a požádat o vydání karty. Obsluha bankomatu by vám měla sdělit i důvod zadržení. Pokud pobočka nemůže, nebo odmítne kartu vydat, je nutné neprodleně informovat o zadržení karty svou banku a kartu zablokovat.

V případě, že se bankomat nachází mimo dosah pobočky, například v nákupním centru, na ulici... zavolejte na telefonní číslo, které by mělo být na bankomatu uvedeno. Tam se dozvíte důvod této lapálie a kde a kdy si kartu budete moci vyzvednout. Pro rychlejší identifikaci bankomatu je dobré vědět jeho číslo, pokud na něm není uvedeno, připravte si aspoň jeho adresu.

Shrnutí odborníka

„V případě zadržení karty bankomatem jsou důležité dva kroky. V prvé řadě se spojit s pobočkou, která bankomat spravuje, případně její „hot line“ (horkou linkou), a v druhé řadě informovat svou banku a kartu v případě jejího nevydání dočasně zablokovat,“ doporučuje Petr Mikoláš z Poštovní spořitelny.

Už vám bankomat „sežral“ kartu? Co jste dělali?

Reklama