Dříve nebyl žádný ultrazvuk a testy, které by spolehlivě určily pohlaví dítěte, a tak se hledaly všelijaké znaky, podle kterých se odhadovalo, zda to bude kluk, nebo holka. Holky braly krásu a kluci více kopali.

mama

Když jsem byla těhotná, všichni mi říkali, jak mi to sluší. Možná mi chtěli udělat radost, protože já jsem se cítila pod psa.

Vzpomínám si na jednu „babskou“ hlášku, kterou mi tenkrát řekla kamarádka. Ty jsi tak hezká, že budeš mít určitě kluky. V skrytu duše jsem si je přála, ale její předpověď se nevyplnila a narodily se mi holky. K mému a možná i k jejich štěstí. Holky jsou přece jenom odolnější jedinci a ve zdraví přežily i předčasný příchod na svět. A teď, když už jsou dospělé, máme až na pár drobností skvělý vztah.

Nevěřím na zaručené předpovědi, co se narodí podle toho, jak budoucí matka vypadá, ale je docela roztomilé to poslouchat. Dříve nebyl žádný ultrazvuk a testy, které by spolehlivě určily pohlaví dítěte, a tak se hledaly všelijaké znaky, podle kterých se odhadovalo, zda to bude kluk, nebo holka.

Možná jste o některých z nich také slyšely

Třeba zrovna o kráse budoucí matky. Když byla samý flek, beďar a padaly jí vlasy, říkalo se, že bude mít holku, protože jí bere krásu. No vidíte, nic z toho mě nepotkalo, a narodily se mi rovnou dvě!

Pak se předpovídalo podle tvaru břicha. Říkalo se, že když je „špičaté“ a trčí dopředu, bude to kluk. Když je rozložené do stran, bude to holka. Podle mě záleží na stavbě těla, pevnosti břišních svalů a stadiu těhotenství.

Když dítě hodně kope, bude to zaručeně kluk. Samozřejmě, fotbalista.

Kroužilo se prstýnkem zavěšeným na matčině vlasu. Když se prstýnek pohyboval do kruhu, měla to být holka, když kyvadlově, tak kluk.

Ale jedna předpověď, nevím proč, přece jenom docela vychází. Určitě to není pravidlem, ale v mém okolí se zatím vyplnila vždycky. Když budoucí matka prožívá těhotenství bez potíží, nezvrací a je v pohodě, většinou se jí narodí kluk. Když zvrací a je jí zle, narodí se holka.

Tak schválně. Teď čekají miminka dvě moje kamarádky. Jedna je „pohodovka“ a podle ultrazvuku čeká kluka. Druhá zvrací, kudy chodí, a pohlaví zatím neví. V bříšku je teprve malá „fazolka“, tak se necháme překvapit

Reklama