S tímto zážitkem z dovolené se mi kdysi svěřila jedna moje kamarádka. Měla čerstvě po "vejšce, když se seznámila s mužem.  Byl sice o dost starší, rozvedený, ale zajištěný a docela pohledný. Kamarádka zahořela láskou na na první pohled. Chodili spolu krátce, když jí nabídl, aby s ním jela na dovolenou k moři.
To si pište, že byla štěstím bez sebe, ale protože neměla peněz nazbyt, trochu se zdráhala. Nechtěla si připadat jako vydržovaná milenka, ale když jí navrhl, že bude pro něj potěšením zaplatit i její výdaje, nebylo o čem hovořit.
Nemohla se dočkat. Přece jenom pocházela z početné rodiny, kde na nějaké "vyhazování" za dovolené u moře nebylo ani pomyšlení. Za poslední ušetřené peníze si koupila nové plavky a pár dovolenkových hadříků a vyrazili. Na čtrnáct dní na Korčulu, tenkrát ještě do Jugoslávie. Přiznám se, že jsem jí trochu záviděla, ale zároveň jsem jí to moc přála a netrpělivě čekala, co bude vyprávět.
Po čtrnácti dnech mi zavolala, že už je zpět, ale z jejího hlasu jsem nějak vytušila, že to nebylo až tak růžové, romantické a super, jak si malovala.

No jasně, asi možná tušíte.... Jakmile ji měl "zatčenou" jenom pro sebe, začal ji sekýrovat, žárlit a ponižovat.

Třeba byli na večeři v restauraci a on, aniž by se jí zeptal, poručil ryby. Kamarádka ryby nejí, ale aby nevypadala jako fajnovka, přemohla se a kousek přece jenom snědla. Většinu porce však nechala na talíři.
To ho děsně naštvalo a vynadal jí, že si nemá co vybírat, když to platí on.
Připadala si jak rukojmí a zbytek dovolené strávila v nepříjemném pocitu, že se nechala koupit.

Samozřejmě, že se rozešli a možná té dovolené vděčí za to, že ho mohla lépe poznat a nevrhla se bezhlavě do vdávání.
Jak by asi tak mohlo vypadat jejich manželství? 
Jarka
Milá Jarko,
tomu se říká zkušenost k nezaplacení :-)
Reklama