Přečtěte si smutný příběh čtenáře Jaroslava. Takové věci se stávají a vzpomínám si, že mi trochu obdobný příběh vyprávěla maminka o své tatínkovi. Mrtví za námi občas přijdou, aby se rozloučili...

Když člověk umírá, je to vždycky smutné. Tatínek čtenáře Jaroslava se přišel se synem rozloučit do snu...


Milá redakce, nevím jestli jsem jediný chlap, co chodí na Vaše stránky, a pokud ano tak se za to nestydím, protože se tady dozvím plno věcí a opravdu rád si tady čtu.

Teď k mé předtuše.

Můj táta 59 let v roce 2010 onemocněl, nejprve se mu přestaly tvořit sliny, a proto šel do nemocnice. Po jeho operaci jsem šel na návštěvu a tam jsem viděl výraz v obličeji ošetřujícího lékaře a v očích jsem si přečetl jeho diagnózu: „rakovina“. Ano, bylo to tak, jak jsem tušil. Dokonce se mi o tom i zdálo ještě před tím, než jsem za ním šel.
Táta byl po psychické stránce úplně v pořádku a pořád vtipkoval. Normálně komunikoval a.t.d.
Bral nějaké léky a fungoval jako dříve. To ovšem o nemoci, která ho ničí nevěděl, to nevěděly ani v nemocnici. Po půl roce to ale vypuklo naplno. Začal hrozně slábnout a vypínaly mu svaly. Prostě třeba jedl, a vypadla mu lžíce a ani o tom nevěděl.
Jel tedy znovu do nemocnice a tam zjistili, že za hrtanem se schovává ta mrcha nemoc a pomalinku roste. Ortel, který jsem čekal, mi ale podlomil nohy, byla to opravdu rakovina. Následovaly neuvěřitelné stavy bezmoci a strachu, táta to ale všechno bral s humorem a nechtěl se jí poddat. Pravidelně chodil na chemoterapii a dodržoval léčbu. Vypadalo to nadějně, ale po krátké době mu dělaly různá vyšetření, a tam zjistili, že růst metastáz rakoviny se šíleně zrychlil. Našli mu dokonce 3 nádory na mozku, které právě zbůsobovaly, že mu vypínaly svaly. Léčil se, jak se dalo, operace v plánu gama nožem nešla protože nádory měl ve špatné poloze a vyndali by maximálně jeden a mohli by tím poškodit mozek ještě víc, než byl.
Začal tedy chodit na ozařování, a to se jeho stav zlepšil. Po cca 3 měsících se jeho stav ale zase zhoršil a já měl divoké sny, že je to špatné a že o něj přijdu.
Byl hospitalizován, a to o čem se mi zdálo, se splnilo. Metastázy šílenou rychlostí prorůstaly celým tělem, a v listopadu 2011 měl metastázy všude.
Do této hrozné doby ještě dostal zápal plic, ale i přesto se při každé mé návštěvě v nemocnici pořád usmíval a vtipkoval, i když přes velké bolesti byl utlumován morfiem.
Blížily se Vánoce a s doktorem jsme se domluvili že si tatínka vezmeme na Štědrý večer domů. Doktor souhlasil, s tím, že ho přiveze sanitka a po večeři ho zase odvezou, právě kvůli aplikaci morfia. Tatínek se moc těšil, že se po dlouhé době domů podívá, a bude s rodinou. Týden před Vánocemi ale zdravotní stav ukázal, že na vánoce domů asi nepojede. Pořád jsem doufal, že se postaví na nohy a bude alespoň na Vánoce doma. Hodně spal, tak jsem si říkal, nabírá sílu, aby to zvládnul. Bylo 23. 12. 2011 a já šel spát s přáním, aby mu 24. 12. 2011 pán Bůh dal sílu. V noci se ale tatínek přišel rozloučit. Mluvil se mnou a říkal, že už nemá sílu dál bojovat. Byl to sen, ale cítil jsem ho, jako kdyby tam byl. Ráno jsem nad tím přemýšlel a říkal si, že se mi tak hnusný sen zdál, protože na něj pořád myslím, a už se mi to v hlavě motá. V 7 hodin ale zazvonil telefon a lékař mi sdělil že tatínek 24. 12. 2011 ve 2 hodiny ráno zemřel.

Jaroslav

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Soutěžní obrázek: Co jsem rozřezal?

soutez

Téma dne 22.6.2012: Máte šestý smysl?

  • Měla jste někdy tušení?
  • Cítíte v kostech, že se nějaká událost stane?
  • Dostáváte od „Osudu“ varovné signály?

Popište mi konkrétní příběhy, které se vám staly a vy jste tušila, že to tak dopadne, ať už to dopadlo dobře či špatně. Příspěvky mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 22.6.2012 do 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání dárku, kterým je tentokrát vpravdě osudová hra - dřevěné Šachy od firmy Albi.

sachy

Reklama