svatba

Léto je tu a svatební horečka stoupá. Současné nevěsty spojuje ale jedna věc - chuť vdávat se po svém. A tak  vytoužené „ano“ zaznívá z balonu, hasičského auta nebo třeba z klece v zoologické zahradě. Fantazii se meze opravdu nekladou, jistě jste slyšeli o páru, který se před pár dny bral ve stavu beztíže. 

Myslíte si, že na svatbě by se mělo dojetím plakat, nevěsta by měla zářit v bílých šatech s vlečkou a oběd nevidíte jinak než na játrové knedlíčky? Proč ne. Jenže dnešní novomanželé si chtějí svatbu pořádně užít. Současná veselka se bere spíš jako zábava a recese. A tak stále více párů volí netradiční prostředí pro jeden z nejvýznamnějších životních okamžiků.

V koňském sedle

Mezi velmi oblíbené patří svatba v koňském sedle. Ne nadarmo se říká, že z koňského hřbetu je pohled na svět nejkrásnější. Aby byla veselice ještě originálnější, můžete ji pojmout třeba ve westernovém stylu nebo jako rytířské klání. Ženich se tak na jeden den stává šlechticem, za svědky mu jdou rytíři a nevěsta si užívá třeba role princezny. Jen pozor, aby se vám nesplašil kůň.

Ve středověku

Přeneste své hosty do středověku, připravte jim bohatý program v podobě vystoupení potulných muzikantů, břišních tanečnic, chrličů ohně, dobového jídla a hudby.

Pro zamilované romantiky

Slavnostní plavba na gondole přímo z radnice a k tomu zpěv gondoliéra, tak tomu se říká opravdová romantika. Pokud toužíte právě po takovém zážitku, vydejte se do Benátek.

Jestli vás ale láká jednoduchý svatební obřad s nádechem romantiky, můžete se nechat oddat na písečné pláži nebo uprostřed citrusové plantáže či zelené vinice. Jednou z nejoblíbenějších svatebních destinací je Kypr. Nejedná se o nic nedostupného, zvlášť když obřad spojíte zároveň se svatební cestou.

Pod vodou

Šnorchl, ploutve a může se spustit svatební pochod. Pod hladinou jen pokýváte hlavou a ukážete cedulku s nápisem ANO. Pro jistotu je připraven i nápis NE, co kdyby si to jeden z novomanželů na poslední chvíli rozmyslel a poslal toho druhého k vodě?

Prostě jinak

svatba

Milovníci rychlých strojů můžou pojmout svatební den v motorkářském duchu, v zoologické zahradě si své „ano" zas řeknou ti, co mají rádi zvířátka, na lyžích nebo na fotbalovém stadionu to zkusí nadšení sportovci a vyznavači adrenalinové zábavy vymyslí určitě také nějaký pořádný kousek, ať už je to balon a nebo rogalo. Stačí jen zapojit svoji představivost.

Svatební agentury

S přípravami na originální, ale i klasickou svatbu se už nemusíte trápit a veškerou organizaci můžete svěřit svatebním agenturám, které dokáží splnit téměř každé vaše přání. Svatba na klíč vyjde sice o něco dražší, než když si ji budete zařizovat sami, ale zase ušetříte spoustu času a starostí.

Svatební hostina

Klasické tabule a zasedací pořádky už také vzaly za své. Stále častěji se dává přednost svatební hostině ve stylu švédských stolů a velmi oblíbené jsou bankety ve stanu na zahradách.

Klasika

Jestli ale po játrových knedlíčcích bažíte a na únosu nevěsty trváte, netruchlete. Váš svatební den by měl totiž vypadat tak, jak si přejete vy, a ne jak diktují módní trendy nebo příbuzní. Jsou to vaše nejkrásnější chvíle a váš život. Hlavní je, abyste byli šťastní.

Jaká byla vaše svatba? Udělala byste dnes něco raději jinak?