Zatímco majitelé levných nebo méně kvalitních střechu jsou již po pár letech nespokojeni, ti, kteří investovali do trvanlivých materiálů, mohou být v klidu. A ti, kteří si pořídili na střechu titanzinek, jsou naopak rok od roku spokojenější. Zatímco mnozí jejich sousedé trpí při pohledu na vlastní vybledlou střechu, často dokonce porostlou mechem a lišejníkem, majitelé titanzinkových střech a fasád se dmou pýchou.
str1.jpg

Titanzinek – krasavec s ošlehanou tváří

str3.jpgZatímco pro ostatní materiály je stárnutí přinejmenším jistý problém, v horším případě však noční můra, titanzinek si působení povětrnostních vlivů vyloženě užívá. A zraje přitom do krásy doslova jako víno. Proč? „Titanzinek je slitina, která zvětráváním získává charakteristickou modrošedou nebo břidlicově šedou patinu. Ta je nejen esteticky mimořádně působivá, ale také materiál chrání, takže jeho další údržba není nutná,“ vysvětluje Markéta Martinková, ředitelka českého zastoupení společnosti Rheinzink, která patří ve výrobě titanzinku ke světové špičce. A pro techničtější čtenáře doplňuje: „Na leskle válcovaném titanzinku je tvorba patiny viditelná jako postupné bodové srůstání šedého patinujícího povrchu z karbonátu zinku. Unikátní proces předzvětrávání využívá již ve výrobě přírodní změnu barvy povrchu. Nejedná se o žádné nátěry ani vrstvy, a proto zůstávají všechny pozitivní vlastnosti přírodního povrchu zachovány.“

 str6.jpg
Materiál pro fajnšmekry boduje i v Česku

str7.jpgV Česku se titanzinek prodává úspěšně už téměř třicet let. Investoři i architekti tento materiál vyhledávají hlavně pro jeho přírodní vzhled, bezúdržbovost i ekologické vlastnosti. Stále větší důraz také osvícení stavebníci kladou na ekologii. „Trvalá udržitelnost našeho titanzinku je podložená mezinárodně uznávanými certifikáty. Přibývá lidí, pro které je důležité mít nejen krásné bydlení z odolného materiálu, ale také vědomí, že nezatížili přírodu zdaleka tolik, jako volbou jiné krytiny,“ potvrzuje Markéta Martinková z Rheinzinku.

tr5.jpg
Podívejte se na fotky nejkrásnějších evropských staveb z titanzinku z katalogu Rheinzink:

Reklama