Aneb jak se nepřerazit, nezabloudit, neplést si silnici se sjezdovkou, nevrhat se do náručí cizím chlapům, nehrát si v závěji na krtka, nýbrž hrabat směrem nahoru, a nevstupovat do restaurace zdí…

Hezké ráno z Krkonoš,
posílám povídání své dcery,skvělé lyžařky.

Anguis fragilis, jó, tak to jsem já. Slepýš  křehký. Ovšem na mně byly odjakživa křehké jen ty zatracené duritky, skoro osm dioptrií.

Lyžovat jsem se naučila dávno, ještě když jsem dohlédla na konec sjezdovky a rozeznala strom od branky. Bezbrejlá máma mě nutila nosit dvoje! brýle - lyžařské i dioptrické. Prý abych si nezkazila oči, haha, když už byly zkažený J Vypadala jsem jak tydýt, a tak ty dioptrické šly…nevratně, do houští. Oficielně ztráta, samozřejmě.

Čím více se časem zkracovaly mé lyže, tím víc se však krátil i můj zrak. Bez dioptrií jsem se tak neustále dostávala do rádoby humorných situací. Hlavně pro kámoše, kteří se předháněli v tom, kdo mi bude dělat slepeckého psa. Na sjezdovce, kde jsem se dokázala vyhýbat tmavým obrysům, to ještě šlo. Běda však běžkám. Stačilo, aby si ten přede mnou odskočil, a já za ním. Pokud se mi ztratil z dohledu, byla jsem v háji zeleným, doslova a do písmene.

Poslední brýle jsem kupodivu neztratila na pláni, ale ve vodě. Při sjíždění Lužnice se utopily, málem i se mnou. V té době už byly dostupné čočky. Hurá! Poprvé jsem na hory vyrazila jen tak, bez lyžařských brýlí-ať všichni vidí tu brilantní krasavici. Hm, než jsem přehlédla jednu muldu. Čenich ve sněhu a čočka  venku. Vzpomněla jsem si na pověstné hledání jehly v kupce sena, nebo slámy?

Od té doby pečlivě nasazuju, připevňuju, kontroluju…ano, je to otrava, ale vidím! Vidím neopakovatelnou krásu zimní krajiny, vidím na špičky hor i lyží, vidím své kamarády, muže i svá čerstvě narozená dvojčátka.

Neposílám fotku z lyžování, ty budou jistě všechny hodně podobné. Posílám fázi PŘÍPRAVY na zimní dovču, neboť jako magistra farmacie vím, že pitný režim se má dodržovat.

magistra farmacie

Sportu zdar J

sonyczech
Text nebyl redakčně upraven

Děkuji Vám sonyczech za zajímavý pohled na lyžování, který jsem doposud neznal. Netradičně poděkování dávám až dolů pod text, neb vše výše je z geniálního pera naší čtenářky sonyzcech…


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama