„Tak takhle vypadá zhmotněný dětský sen,“ řekla jsem si nad obrázky těchto fantastických pokojíčků. Je jen otázkou, zda potěší nejen tatínky a jejich děti, ale i maminky. Jste také ženou s duší holčičky?

m

Když se zeptáte dospělých, co pro ně znamená moře, většině se vybaví báječná dovolená. Když se zeptáte dětí, v jejich očích to zajiskří: „No přece dobrodružství. Kapitán Nemo, Tajuplný ostrov nebo Piráti z Karibiku. Moře a oceány jsou tu přece od toho, aby se objevovaly a dobývaly.“

Příběhy pirátů, hledačů pokladů a neohrožených kapitánů stále patří k těm nejoblíbenější a ožívají v dětské fantazii. Velkou zásluhu na tom mají nejen pirátské filmy s Jackem Sparrowem, ale i dobrodružné knížky, které četli už jejich otcové a dědové. A je vidět, někteří zůstávají dál těmi malými kluky, kteří by tak rádi stanuli na kapitánském můstku a vypluli vstříc novým dobrodružstvím.

A když nemůžou sami, dopřejí to alespoň svým dětem, a to je krásné, ne?

Postýlky v podobě člunů, ale i palandy připomínající stylizované koráby s kapitánskými můstky určitě nejsou dílem sériové výroby, ale šikovných rukou.

No řekněte, milé maminky, jak byste se tvářily, kdyby za vámi přišly vaše ratolesti, že chtějí podobný pokojíček? Připusťme „maličkost“, že máte dost místa, a někoho, kdo by něco takového dokázal vyrobit…

Byla byste tvrdě proti, nebo byste zjihla a v duchu se proměnila v tu malou holku, která podobné příběhy také hltala?

Prakticky založené ženy-matky možná lomí rukama, ale „holky“ s dobrodružnou duší tiše závidí. Kdybych tak měla takhle šikovného tátu nebo dědu, který by mi něco podobného vyrobil.

Moře nás nikdy nepřestane přitahovat. Je pro nás symbolem síly a nekonečnosti. Moře v nás vzbuzuje touhu po dobrodružství a dalekých výpravách. A hrdinové dětských knížek a filmů ožívají v našich snech.

A jak je vidět, nejen v nich.

m

Na kapitánském můstku

m

Podmořský svět

m

Rybářský člun

Foto: Facbook Veranda, facebook In style Fashion One

Čtěte také:

Reklama