Říkají s humorem ve firmě, kde pacuje naše čtenářka s nickem arjev. Že má smysl pro recesi i arjev, se dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma.

Doba, kdy bylo profesní oblečení součástí i ve strojírenství je nenávratně pryč. Pamatuji si pracovníky v monterkách s logem firmy. Možná je to v jiných firmách, ale v té naší nee :-)

Když jsme nedávno měli školení o bezpečnosti práce na dílně, přednášející se usmál nad našimi oděvy. Skutečně jako v přísloví: každý pes, jiná ves. Dva stejně oblečené pracovníky nenašel :-) Protože  „nefasujeme“ monterky, tak každý chodí v tom, co doma má. Od triček s barevnými potisky, v mikinách, riflích, plátěných kalhotech, kraťasů nebo tepláků...  Za finanční odměnu k padesátinám či šedesátinám si chlapi kupují montérky nebo komisňáky.

 Za provedené fušky chlapi dostávají montérky od příslušných firem a tak se nám to tady hemží elektrikáři, vodaři, dokonce i logo hrobníka :-) Vaše smrt, naše živobytí. To si myslím, že jde jen potisk kusové série :-) Já jsem si přešila po mamince modrý pracovní dederonový plášť s bílými puntíky. Kluci o mně říkají, že procházím dětskou chorobou - planými neštovicemi.

Naši stálí zákazníci si na podivné oblečení zvykli. Horší jsou na tom ti noví, protože si mne neustále pletou s učitelkou mateřské školy.

A že při našich VVP / velmi vysokých platech / máme smysl pro legraci, přišli také ve starých oblecích. Tak jsou zobrazováni dělníci za 1.republiky a na hlavách měli staré čepky - leninky, nebo jak se pokrývky hlav nazývaly. Já zase měla krásné hnědé barchetové šaty po kotníky a místo podprsenky jsem měla lajb. Kamarádka mi vše půjčila :-)

U nás platí slogan: Když si nevyděláš, tak se alespoň zasměj :-)

Mějte se dobře, choďte krásně a hlavně důstojně oblékaní i oblékané :-) arjev

To máte v práci asi hodně veselo. Jo a ta placaté prvorepublikové čepici se říká „bekovka“

Máte ještě některá z vás nějakou příhodu, která se vztahuje k dnešnímu tématu? Tak nám ji rychle pošlete, ať ji stačím vydat.

redakce@zena-in.cz