Přečtěte si další zajímavý příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho naše čtenářka a pravidelná přispěvatelka Větulinka a my jí děkujeme.

Zdravím a přeji krásný den. Neskutečně věřím na sny, i když často neumím přesně ráno vydedukovat, co mi sen přinese, ale většinou to není nic dobrého. Tak i tento sen, který chci napsat, nepřinesl nic dobrého. To, že moje matka mě nenáviděla, jsem již psala, ale že to dotáhne a to doslova a do písmene, až za hrob, by mě nikdy nenapadlo. Bohužel se jí to podařilo.

Letos to budou v srpnu 4 roky. Byli jsme s manželem na naší zahrádce v Chuchli. Večer manžel naplánoval, že pojede domů, nejen pro nějaké věci, co jsem potřebovala, ale hlavně vybrat schránku, měli jsme to 15-20 minut cesty, což bylo super.

Ráno mě vzbudil sen:

Byla jsem na dvorku u mojí milovaný babičky a nejen že tam byla babička, ale i můj taťka. Stáli jsme proti sobě a taťka mi něco říká a prstem ukazuje do nebe. Co mi říkal, jsem nevěděla, jakoby šeptal, ale byli oba tak krásní, živí, až jsem po probuzení litovala, že sen nebyl delší. Uvařila jsem si kávu a stále mi vrtalo hlavou, co mi to taťka říkal. Nemohla jsem odpoutat myšlenky od snu a jenom jsem přemítala, co mi sen přinese.

Manžel vstal, vstává vždy později a já mu říkám sen, k tomu dodávám,,prosím tě, dávej pozor, ten sen něco přinese". "Prosím tě, nech toho, ty jsi fakt čarodějnice," jeho obvyklé rčení, při mých úvahách, co asi sen přinese.

Vypil kávu, odjel. Já jsem nestála za nic, chtěla jsem se pustit do nějaké práce na zahrádce, ale nešlo to. Scénářů jsem měla plnou hlavu a jeden prvotní byl, aby se nenaboural. Uplynuly dvě hodiny a hurá, slyším naše auto, ulevilo se mi a jak.

První,na co jsem se vrhla, byla pošta, mimochodem samý letáky a že jich bylo za týden, pročítám letáky a mezi nimi byl dopis. Koukám na odesílatele, já a od notáře? Dopis rychle otevírám, ani jsem nedýchala, protože moje první myšlenka byla u mé matky. Zbledla jsem a manžel se ptá,, Co to je?"

Ano oznamovala mi notářka, že mi umřela máma, ale již před měsícem a že ji mám zavolat a dohodnout si s ní schůzku projednání dědictví po zemřelé. Později jsem se dozvěděla, že zakázala, aby mně, jako jediné dceři, dali vědět z nemocnice, kde ležela, že je nemocná.

Proč? Dodnes nevím. Vím. Šla s nenávistí ke mně, až za hrob. Ve snu mi vlastně táta ukazoval, že je máma už s nimi oběma v nebi. Ano, když se zdá o mrtvých a ve snu se s nimi mluví, vždy to přinese něco nepříjemného, ošklivého, mrtví varují.

Dlouho mi trvalo, než jsem s tímto vyrovnala, no vyrovnala, ono to ani nejde, ale smířila jsem se s její nenávistí ke mně a tímto jejím jednáním mi dokázala, jak mi musela šíleně nenávidět.

Děkuji za možnost, se z toho vypsat, je mi o něco lépe. Mami odpouštím ti, ale moc mi to mrzí, je mi to líto, proč jsi nám nedala šanci, alespoň před smrtí jsme si mohly spolu popovídat. Snad jednou, až přijdu za vámi, mi to řekneš, proč jsi mě tolik nenáviděla, vždyť jsi byla věřící.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je zvláštní, když se mi zdá o tátovi, který nežije už sedmnáct let, vždycky mě to potěší a vůbec si nepřipouštím, že by se mělo přihodit něco nepříjemného. Zřejme jde o vztah, jaký jsme k tomu člověku měli.

Svěřte se nám také se svými sny? Máte nějaký, který vás obzvlášť vyděsil? Věříte na sny? Vykládáte si je? Máte spíž hezké nebo děsivé sny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Další foto do soutěže

Nohy C

Nohy C

Reklama