Čtenářka ekleinovka zažila v poslední době několik úmrtí v rodině. Svým příspěvkem se svým způsobem rozloučila se svým tatínkem… Milá ekleinovko, soucítím s Vámi a děkuji za to, že jste nám poslala tento příspěvek.

Hezký den přeji,
původně se mi do psaní vůbec nechtělo, protože naši rodinu pronásleduje jedno úmrtí za druhým... jsem naměkko, a tak i můj příběh nebude laděn nijak vesele...

Téma chlap a lékař je možné pojmout mnoha směry. Manžel na preventivky chodit musí, mají to nařízené v zaměstnání. Ten je tedy pod dohledem.

Horší byl případ mého táty. Ten doktory vyhledával, až když už nebylo zbytí. Měl nemocné srdce, ale nedbal. Poté se mu začaly ucpávat tepny. Musel na bypassy. Operaci zvládl v pohodě a já si ho vzala po dobu rekonvalescence k sobě. Už totiž neměl stání, že zahrádka čeká a kdopak že se o ni postará lépe než on. Znáte starší lidi. Nikdo to lépe prostě neudělá.

Po týdnu už s ním nebylo k vydržení a musel prostě k sobě domů. Navařila jsem mu, zahradu zalila a nakázala odpočinek. Přijedu druhý den večer a táta rudý v křesle, sotva popadá dech. ,,Cos vyváděl,“ptám se třesoucím hlasem. ,,Ale, šel jsem se potěšit s rostlinkami,a leze na mne nějaká chřipka.“ Jo, kéž by to byla chřipka, projelo mi hlavou. Sahám na něj. Je rozpálený jako kamínka. ,,Pane bože, ukaž rány“, poroučím. Nesměle zvedl triko a pod ním zarudlé boule v místech řezů. ,,Cos tam patlal, prosím Tě, vždyť sis zavařil“, cedím  mezi zuby a balím mu věci zpět do nemocnice. Táta si mazal nevyhojené rány nějakou osvědčenou mastí. Zavařil si tedy pořádně, sepse se rozjela rychlostí blesku. Reoperace, léčba ATB a dalšími léky v infuzích. Tentokrát si v nemocnici poležel pěkně dlouho.

Když se vyzdravil, byl to zase můj milovaný táta. Plný radosti ze života. Jezdil s námi na výlety, zahrádka byla opečovávaná jeho rukama - tudíž maximální spokojenost. Blížily se Vánoce, dcerka měla vystoupení v pražském Hiltonu a děda celý natěšený se nemohl dočkat.

Mezitím jsem musela na operaci já. Táta si to bral hrozně k srdci. Byla v té době hodně riziková. Nechala jsem se propustit předčasně z nemocnice. Byla jsem jako na trní. Večer stojím u okna a najednou jsem začala křičet:,,Táta umřel, táta umřel!!!!!!“ Manžel byl ze mne úplně vyjevený, rychle nastartoval auto a jel za dědou. Nedozvonil se. Musel po žebříku do patra a rozbít okénko u koupelny. Našel tam mého tátu, jak leží v posteli na boku a spí.....věčným spánkem. Praskla mu krkavice.

Přišla jsem o člověka, kterého jsem milovala opravdu strašně moc. Pomohl mi v nelehkých chvílích a odmalinka mi byl oporou po celý život. Tohle jsou ty nejtěžší ztráty. A že jsem jich zažila povícero.....
Už mi docházejí slova,

ekleinovka
 


Pečujete a hlídáte zdraví svého partnera?

  • Nutíte ho chodit k lékaři?
  • Musíte ho objednávat na preventivní prohlídky?
  • Dohlížíte na to, aby bral léky?
  • Podceňuje s chlapskými řečmi na rtech příznaky nemocí?
  • Nebo je to hypochondr, který sám lékaře obtěžuje?
  • Nechá si do svých nemocí mluvit?
  • Trápí vás, že s ním nehnete?

Své příběhy, úvahy, nářky i popis komického mužského chování směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Slibuji, že se vší vážností ve tváři se nebudu ničemu smát ani posmívat a že jedné z vás za příspěvek pošlu odměnu. Voucher na 500 Kč do internetové lékárny www.lekarna.cz. Kdo to bude, zveřejním dnes v 16 hodin…

Reklama