Jestli je někdo schopen udělat něco naprosto šíleného a pokládat to za normální, pak je to Střelec. Navíc, zatímco zbytek světa bude mít pocit, že se musel zbláznit, on bude vidět své jednání jako jediné možné.
Tak jako jde Blíženec do šířky, jde Střelec do hloubky. Jsou to lidé, kteří dokáží najít smysl a jádro problému i tam, kde to jiní vzdali, nebo nic nenalezli. Jejich potřeba přijít věcem na kloub a probádat všechno do neposlednější molekuly je až roztomilá.

Střelci jsou výborní vědečtí pracovníci. Nedělají to z potřeby pitvat bezpředmětné detaily, ale z potřeby neopustit věc do té doby, dokud na ní zůstává jen stín nejasnosti. S přehledem rozkrývají pohnutky i skryté důvody. Je to věc jejich osobní cti. Když už jsme u té cti, Střelci nemají rádi bezpráví, ale někdy se ho mimoděk dopouštějí ve své honbě za pravdou. Jejich prostředky nebývají právě ohleduplné. Cílem je přece spravedlnost. Mnohdy za nimi zůstává doslova spálená země.

Být nepřítelem Střelce znamená připravit se na boj s člověkem, jehož strategií je odhalit nejzranitelnější stránku, a tam se jedinou ranou strefit. Střelec nebude plýtvat energií na rány bez účelu. Míří přesně a jeho šíp málokdy mine cíl. Jeho vtip je mnohdy tak ostrý, že jej pokládá za humor jen on sám, zatímco jiní přemýšlí, jestli ho za to zabít, nebo se smát. Střelci milují sarkasmus, ironii a černý humor.

Žena Střelec

Bývá zajímavá jak vystupováním, tak i charakterem. Nezůstává v klidu, je pohyblivá, povětšinou zábavná, bojovná a hezká. Vydržet ovšem se Střelkyní není jednoduché. Jestli by si muž myslel, že má doma puťku, kterou snadno uváže k jedné věci a která bude v poklidu snášet jeho výstřelky, mýlí se. To on bude snášet výstřelky její, a že jich bude.

Její šatník bude plný nápadů a originalit, její prostředky k dosažení cílů také. Pokud se naučí sdílet s ní život plný nečekaných akcí, získá partnerku, na kterou se může spolehnout. Je to odvážná, čestná, vtipná a originální osobnost, s níž ani jeden den nebude stejný jako ten předešlý. Prakticky nevyjde z údivu. Ženy Střelci bývají obětavé matky i manželky.

Muž Střelec

Proletí vaším životem jako střela a vy budete ráda, že se udržíte nějakého pevného předmětu, aby vás to nesmetlo. Neustále vymýšlí nějaké originální kousky. Je možné, že se ráno probudíte na zcela jiném místě, než jste usínala, a možná tam on bude také. To když vyhodnotí, že s vámi chce strávit ještě další den.

Jestliže se rozhodne, že s vámi stráví celý život, možná se zapomene zeptat na váš názor a vy budete najednou vdaná. Takové věci dělá ze dne na den. Jeho rozhodnutí jsou okamžitá, a ne vždy správná. Zato jimi skoro pokaždé ohromí. Prakticky nevyjdete z překvapení.

Střelec zásadně napřed mluví a jedná, a pak teprve myslí. Proto je často jeho chování hodnoceno jako bezohledné. Není to tím, že by byl zlý, je to prostě jen tím, že dost často předbíhá sám sebe. Jakmile zjistí, že přestřelil, což bývá asi tak pětkrát denně, nějakou stejně ohromující akcí se postará o to, že se rozpadnete blahem a rychle zapomenete, že vás vlastně před chvíli totálně zlikvidoval jednou větou. Muži Střelci mají zvláštní, nebezpečnou přitažlivost.

Sex se Střelcem (Pokud ho přežijete :))

Dokážete si představit výbuch několika vodíkových pum? Nebo třeba zemětřesení? Případně pád obřího meteoritu? Možná vám někdy bude připadat milování se Střelcem krátké, ale představa, že by bylo delší, by mohla zavánět přímou likvidací. S ohledem na fakt, že Střelci nemají problém prokouknout partnerova skrytá přání, vám bude těch pár minut možná stačit. Jinak se ovšem dokáží i překonávat, protože zpravidla mají výbornou kondici. Střelci mají rádi tělesný pohyb a hodně Střelců třeba jen amatérsky sportuje. Nedivte se proto, když vás zavěsí na lustr, nebo vaše milování proběhne ve výtahu obchodního domu, či ve frontě na lístky do kina.

Jak si sednou?

Jak jistě víte, je ve hře mnoho faktorů. Dvanáct domů horoskopu, ascendent, descendent, umístění Venuše a podobně. Proto je hodnocení souladu s jednotlivými znameními spíše energetické a velmi obecné.

S Kozorohem je soužití Střelce náročné pro oba. Kozoroh jako kliďas a buldozer bude mít možná s živou a ohnivou povahou Střelce problém.
Vodnáře Střelec určitě zaujme, jeho temperament ho bude přitahovat a mnohdy i motivovat, stejně jako rozčilovat.
Pro Rybu bývá Střelec jen těžko vykousatelný partner a Ryba bude Střelci připadat stále nějak mimo. Skopec se Střelcem utvoří velice energickou a ohnivou dvojici, kdy jediný jejich den nebude o nudě.
Pro Býka bude Střelec jednak zdrojem inspirace, a jednak neskutečným šílencem, který nemá rozum. Je to na jejich vzájemném postavení planet.
Blíženec a Střelec spolu často tvoří pár. Trvaní vztahu je ale sporné. Střelec časem vyčítá Blíženci povrchní vnímání věcí.
Rak mívá ke Střelci jakýsi mateřský vztah a tendenci ho hlídat a vychovávat. Bývají spolu často a mnohdy i velmi dlouho. Zvláště, je- li Rakem muž.
Ač se říká, že vztah Lev a Střelec bývá dobrý, ze zkušenosti vím, že jsou si spíše soky. Harmonie je tady často poškozena bojem o moc a přílišnou pánovitostí obou. Navíc Lvu může Střelec připadat netaktní.
Naopak s Pannou, ač se to nezdá, nakonec často Střelec vytvoří harmonický pár. Pokud se Panna nezblázní.
Rovněž vztah s Váhou, zvláště, je-li Váha muž, bývá úspěšný, pokud se Střelec krotí a nenaruší Váze příliš svět její harmonie.
Štír je pro Střelce velmi zajímavý studijní a materiál, dost často na celý život, pokud se vzájemně neodstřelí. Jejich soužití je roztomilé kdo s koho a ze Štírova pojetí sexu bude Střelec doslova vedle sebe.
Střelec se Střelcem, za určité konstelace, bývají, ale zase tak častý model to není, kvůli jejich zrcadlení. Ti, které znám, ale stále žijí... :)

Dítě Střelec

Je potřeba podrobit přímo rentgenovému hlídání. Nejlépe by bylo ho někde připevnit, aby si nemohlo způsobit zdravotní újmu. Bývají to velice živé děti a Střelec, který neměl v dětství šitou hlavu nebo jinou část těla, snad ani není Střelcem. Často má tolik jizev, že by na něm šlo s úspěchem pořádat mistrovství světa v piškvorkách.

Kam čert nemůže, nastrčí malého Střelce. Nejoblíbenější hračkou malých Střelců jsou horolezecké potřeby, speleologická výbava, střelné zbraně a podobně. Holčičky zase s oblibou likvidují maminčinu garderobu vlastními, originálními nápady, zpravidla s pomocí nůžek. Malý Střelec je urážlivý a jeho jazýček brilantně nabroušený. Zásadně říká, co si myslí, někdy ještě dřív, než si to stihne začít myslet. Dopad jeho slov bývá drtivý.

Slavní Střelci
Aneta Langerová, Kateřina Průšová, Katie Holmes, Britney Spears, Christina Aquilera, Sinead O'Connor, Tina Turner, Dara Rolins, Lucy Liu, Mariah Carey, Roman Šebrle, Libor Bouček, Miroslav Kalousek, Zdeněk Svěrák, Brad Pitt, John Malkovich, Joseph Stalin, Steven Spielberg, L. van Beethoven, Winston Churchill.

Střelci jsou lidé extrémů a nevadí jim práce ve stresu. Trpívají na migrény, úrazy a nemoci oběhové soustavy.

Reklama