Po těžké mozkové příhodě se bez papírových vzkazů neobejdete. Svoji zkušenost s manželem zaslal k dnešnímu tématu čtenářka Dispečerka.

Když člověk zapomíná kvůli zdravotním problémům, jsou pro něj vzkazy životní nutností. Příspěvek zaslala čtenářka Dispečerka.

Při jeho čtení jsem si vzpomněl na film, teď nevím, jak se jmenoval, ale byla to detektivka, kde hlavní hrdina šel v čase zpátky právě pomocí sobě psaných vzkazů, protože neměl krátkodobou paměť.

Naše růžové lístečkování

Můj manžel se léčí po těžké mozkové příhodě, má trošku problémy s pamětí a tak je pro nás psaní vzkazů a pokynů na lístečky naprostou nutností. Jsem zaměstnaná a tak mu vždycky večer napíšu vzkazy a prosbičky (aby něco udělal, zařídil) na další den, aby se pak nevymlouval, že zapomněl. Mám takové růžové lepící lístky a tak mu je nechávám většinou přilepené na ledničce. Ke každému vzkazu mu taky nakreslím srdíčko, aby věděl, že i když jsem v práci, tak na něj myslím. Mobily a SMS jsou fajn, ale když má manžel ten lístek před sebou, tak je to jistější. Nedávno jsme se ale doma nasmáli. Píšu mu tam i to, co má nakoupit. Nedávno si lístek na nákup dal do kapsy bundy a šel do obchodu. V té samé kapse mu však zůstal i lístek z předešlého nákupu a tak nakoupil podle toho starého. A jak nám vánočka dvakrát po sobě chutnala! Ale to jsou jen maličkosti. U nás teď zkrátka lístečkový systém skvěle funguje.

Zdraví,
Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama