Je to už dva roky zpátky. Dcera chodila do první třídy. Byl poslední den před Vánocemi, kdy byl syn ještě ve školce. Dcera ležela v posteli s teplotami. Než jsem odešla do školky, ukázala jsem Aničce na hodinových ručičkách, kdy se nejpozději vrátím domů, aby se nebála.

Utíkala jsem jako o závod pro Pavlíka do školky. Při zpáteční cestě jsem uslyšela štěkat našeho Alana. Ten je přece s Aničkou doma, pomyslela jsem si. Vzápětí slyším z dálky: „Mamíí!!!“ Nevěřila jsem svým očím. Asi třicet metrů přede mnou stojí v závějích sněhu moje Anička s peřinou přes rameno, v jedné ruce má psa na vodítku a ve druhé drží sáňky. Byla jsem v šoku, že neleží v posteli, a zařvala: „Ty dostaneš na zadek!“ Anička se rozplakala a já spěchala k ní. Naštěstí jsem zjistila, že nemá na sobě pyžamo, jak jsem si zprvu myslela, ale že se oblékla do teplého oblečení.

Cestou domů mi svoje jednání jednoduše nevinně vysvětlila: „Když jsi tak dlouho nešla, tak jsem si myslela, že jsi uklouzla na ledě, zlomila si nohu a nemůžeš vstát, tak jsem se Tě vydala hledat a chtěla Tě odvézt na saních, a aby Ti nebyla zima, tak jsem pro Tebe vzala i peřinu a polštář!“ mrkla na mě vítězoslavně. Opravdu, z batohu jsem doma tahala polštář. Musela ho tam horkotěžko nasoukat. Taky musela přisunout židli, aby dosáhla na vodítko! Slzela jsem dojetím, co se z té malé hlavičky může vyklubat. Prý když mě s Pájou uviděla, plakala, protože se jí ulevilo, že mě našla „chodící“. Ani jsem nechtěla domyslet, jak by to dopadlo, kdybychom se s Aničkou minuli.

Pod stromečkem našla moje malá zachránkyně mobilní telefon pro případ, že by zase někdy popletla ručičky na hodinách!

S přáním příjemně prožitých vánočních svátků

Lenka


Vyhrát mohou pouze registrované uživatelky!!!

Za každý příběh, který nám pošlete a my jej na stránkách Žena-in.cz uveřejníme, získáváte jeden los do soutěže o kosmetický balík a - teď pozor - minimálně 300 bodů (možná i víc, to záleží na našem rozpoložení) do Velké vánoční soutěže.

Příběh, který se nejvíce zalíbí redakci, bude oceněn hlavní cenou: cyklistickým kolem Author!

Své soutěžní vánoční příběhy posílejte do 15. prosince na adresu: redakce@zena-in.cz s heslem Vánoční příběh do soutěže. Kompletní pravidla a obrázek hlavní výhry najdete ZDE (klikni).
Reklama