Čtenářka Zorro4 volá tísňové linky většinou, když se setká s lhostejností. Párkrát takhle volala Policii, několikrát i záchranku. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu.

Další čtenářkou, která má zkušenost s voláním na tísňové linky, je Zorro4...


Dobrý den,

posílám své zážitky k tématu volání tísňových linek. Ne všechny jsou za minulý rok, ale i tak myslím, že volám častěji než ostatní, když se potkávám, podobně jako p. Kočí, s lhostejností ostatních.

První zážitek je rodinný a negativní. Kdysi omdlela moje maminka, při pádu se praštila do hlavy. Volali jsme záchranku, tam nám dali nějaké instrukce a 40 minut se nedělo nic. Když jsme volali podruhé, řekli nám, že si mysleli, že „už se to vyřešilo“.

Párkrát jsem volala policii ke rvačce opilců, jako prťavá baba bych nebyla schopná pomoci nebo zasáhnout, tak doufám, že jsem pomohla alespoň takhle. Jednou jsem musela přivolat policii i sobě, to když se mě snažili dva opilí Moldavci dostat k sobě do auta... (naštěstí jsme s kamarádkou přivolaly policii ještě ve chvíli, kdy to vypadalo vcelku mírumilovně, takže přijela právě včas).

Záchranou službu jiným jsem volala už také několikrát, zpravidla když se udělalo špatně někomu na veřejnosti - paní v autobuse, pánovi na zastávce atd. atd. Ani snad nejsem schopná se dopočítat... Po tom posledním zážitku, kdy jsem volala záchranku pánovi na ulici, zatímco další lidé dávali první pomoc (byli tam dříve než já), jsem nakonec šla i na kurz první pomoci...

Přeji pěkný den.
Zorro4

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

  • Kdy jste naposledy volala některou z linek tísňového volání a při jaké to bylo příležitosti?
  • Jak často tísňové linky používáte?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději 29.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem, totiž knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

bookdiar

Reklama