Pravda, titulek jsem si vypůjčila z jedné spartakiádní písně, ale lepší mne pro projekt tří rozličných subjektů, jakými jsou Klub českých turistů, Unilever a Středočeský kraj, nenapadl.

Kdo bydlištěm z okolí Mělníka a Kralup nad Vltavou ještě nezakoupil vhodné cyklistické vybavení, možná bude tou pravou motivací k takové akci zlepšení infrastruktury na trase Mělník – Kralupy nad Vltavou. Tato již existující 28km trasa dozná terénních úprav, bude osazena novými směrovkami, a hlavně cyklisti si zde budou moci odpočinout na pěti nově vybudovaných odpočinkových místech.

Podle slov Ing. Jana Havelky, předsedy Klubu českých turistů, to vypadá, že  naši krásnou zemi poznává na kolech ročně okolo 1 milionů cyklistů. K nově upravené trase dodává: “Již se pracuje na projektu její rekonstrukce až do Prahy. Jde totiž o část důležité a frekventované transevropské cyklistické magistrály EuroVelo.”

Pět nově budovaných odpočinkových míst na již zmiňované trase Mělník – Kralupy nad Vltavou se bude nacházet na následujících místech: směrem od Mělníka: Hořín, Bukol, Všestudy, Nelahozeves, Kralupy.

 

  • celkem je v ČR vyznačeno přibližně 
                                                          - 40 000 km pěších tras
                                                          - 26 000 km cyklotras
  • jsou budovány převážně cyklotrasy – trasy pro cyklisty kopírují stávající komunikace
  • cyklostezky (určeny pouze pro cyklisty, převážně v lesích) se prakticky nebudují – 1 km úseku podle náročnosti úprav může stát minimálně 1 milion Kč
  • 1 odpočívadlo (přístřešek, stojan na kolo, odpadkový koš) stojí řádově 30 000 Kč
  • 1 km značení stojí 5-7 000 Kč
  • 1 km cyklotrasy, kdy se osadí pouze tabule s mapou, stojí přibližně 10 000 Kč

 

Tak kdy vyrážíte do sedel vašich jednostopých "šlapacích" miláčků? 28 km na kole je spíš takové rozehřátí, ne?!

Reklama