O Mariin příběh se s námi podělila její kamarádka Naďa, která o ní má už několik měsíců strach. Marie totiž miluje českého zpěváka, jehož jméno nebudeme kvůli ochraně soukromí zmiňovat. Je jím doslova posedlá. 
5d78b7bfe0802obrazek.png

Investice, která se nevrátí

„Maruška je moje nejlepší kamarádka už od mateřské školky, vyrůstaly jsme spolu, ale poslední dva roky to s ní jde z kopce. Žije jen svým idolem. Pořád bydlí ve svém dívčím pokoji u rodičů a ten je úplně plný jeho fotek. A to ani nejde o žádného extra krasavce. Stěny pokrývají výstřižky z každého časopisu, ve kterém se objevil, a jedna nástěnka je věnovaná jen lístkům na muzikály, ve kterých hrál. Další je plná fotek jeho a Marušky. Po každém představení si totiž vystojí dlouhou frontu na fotku a podpis,“ vypráví Naďa.

Za představení, ve kterých vystupuje Mariin oblíbený zpěvák, neváhá třicetiletá žena utratit téměř veškeré vydělané peníze. Kupuje nejen lístky na koncerty, ale prodraží se jí i neustálé cestování. Za svým milovaným je totiž ochotná trmácet se i desítky kilometrů.  

„Marie je prostě taková jednodušší. Má učňák, ale v práci se jí nikdy moc nedařilo. Chodí po brigádách, ale nikde moc dlouho nevydrží. Bydlení a stravu jí zajišťují rodiče. Jejich dcery je jim evidentně líto,“ říká Naďa.

Je všude

S Marií se prý už nedá mluvit o ničem jiném. Každý hovor stočí na svůj idol. Donekonečna své kamarádce ukazuje nové fotografické úlovky nebo drobnosti, které si nechala vyrobit. Jeho hlavu má na tričku na spaní, na polštáři i na nočním stolku v podobě zarámované fotografie.

„Je zkrátka všude. Když o něm Marie mluví, vypadá hrozně šťastně, ale povídá o něm jako o svém kamarádovi. Jako by byli nejlepší přátelé, nebo snad dokonce milenci. Na představení mu nosí dárky, co sama vyrobila. Většinou jsou to háčkovaná srdíčka apod. Vážně se divím, že se s ní dotyčný ještě baví. Vždycky jí těch pár minut po představení na fotku a předání dárků věnuje,“ líčí Naďa, která dělá často své kamarádce v divadle doprovod.

Strach o kamarádku

„Marie je šťastná a spokojená tak, jak to je. Zatím jí stačí krátká setkání v davu na autogramiádě po koncertu nebo představení, ale co když bude chtít víc? Nechci, aby se jí to přepnulo v hlavě a začala ho třeba pronásledovat nebo nějak ohrožovat. Aby tak ještě skončila v base. To by si nezasloužila,“ uzavírá Naďa.

Ta se svou kamarádku pokoušela několikrát dostat k lékaři na vyšetření, ale marně. Mariini rodiče nevyvíjejí žádnou aktivitu. Jsou rádi, že jejich dcera působí spokojeně a víc neřeší.

Čtěte také:

Reklama