Máte toho nejlepšího partnera na světě, ideální podmínky a cítíte, že přišel ten správný čas. Přestala jste používat antikoncepci, zobete všechny možné vitamíny, pobýváte na zdravém vzduchu a zabýváte se jen pozitivními myšlenkami. Jenže... s každou další menstruací se stupňuje frustrace.

Příroda má o správném čase evidentně svou představu. A je vůbec rozumné nechávat to čistě na ní? Můžeme to nějak sami ovlivnit? A jak přežít věčné otázky okolí, tak co, už jsi konečně v tom? Na co čekáš?

K zbláznění, co říkáte? Když by člověk tolik chtěl a ono to nejde. Jak se vyrovnat s výčitkami, vyvrátit pocity selhání, které nás svírají a odmítají nám dovolit, abychom aspoň chvilku mysleli na něco jiného, než je tolik vytoužené těhotenství. Úplně nejhorší jsou pak rady typu „když na to přestaneš myslet, půjde to.“ Copak to jde?

dite

Příští týden si na toto téma budeme povídat s psycholožkou Markétou Rokytkovou. Pokud máte postřehy z vašeho okolí, případně vlastní zkušenost, budu ráda, když se s námi o ně podělíte: Jak se vám podařilo tuto nelehkou situaci zvládnout, co nebo kdo vám v tom pomohl. A můžete se také ptát, co vás na toto téma zajímá.

Reklama