Čtenářka bleblemcy má doma muže, kterému stačí vidět lékaře, a je uzdraven. Tedy téměř. I u jeho historky se zubařem se jistě pobavíte. Děkuji Vám bleblemcy za příspěvek. Já když vidím lékaře, vždy mi puls stoupne cca o 20 tepů za minutu výš. A funguje to i u sestřiček. Tam si ale myslím, že z jiného důvodu…

Dobrý den,
 můj muž je neustále zdravý, i když je nemocný na smrt. Vidí-li lékaře hned vyskakuje z postele i se čtyřicetistupňovou horečkou a je hned jako rybička. Popravdě trochu leklá, to si on ovšem nikdy nepřizná.

Zrovna nedávno měl vysoké horečky a dva dny skoro nevstal z postele. Jelikož odmítl jít k lékaři se slovy:“uvidíme zítra, když se mi udělá hůř tak tam zajdu“. To jeho „hůř“ jsem si nedokázala reálně představit. Myslel tím, snad až zkolabuje a upadne do komatu?

Ty dva dny jsem ho chodila kontrolovat, jestli vůbec ještě dýchá. Vždycky jsem zadržela vlastní dech a pozorně napnula uši, když do toho náš malý syn Ondrášek-Rarášek zrovna nevydával hlasité zvuky, podařilo se mi zaslechnout jeho dech a trochu uklidněna jsem odcházela z ložnice.

Alespoň, že je vždy ochoten slupnout nějaký ten lék. Intervaly mezi jednotlivými dávkami mu opět hlídám já. Pořád lepší než, aby mi řekl, že se na nějaký prášky může vyprdnout, jako se tomu už jednou stalo. Stejně si nemůže vzpomenout, kdy si vzal poslední a kam je vlastně založil a navíc mu potvory vůbec nezabraly. Podotýkám, že očekává účinnost okamžitě po spolknutí a někdy mne i napadá, jestli by nechtěl, aby fungovaly i v případě bude-li na ně jen upřeně zírat.

 Další kapitolou je zubař. Než jsme se vzali, žili jsme spolu v pronajatém bytě, abychom vyzkoušeli jak nám to spolu půjde. Prvním opravdu bouřkovým mrakem našeho vztahu se překvapivě stal právě zubař.  Mého budoucího muže začal ukrutně bolet zub a tak jsem se i dozvěděla, že léta nebyl u zubaře. Zub ho bolel stále víc, ale on se rozhodl být hrdinou a riskovat zánět. Nakonec to došlo tak daleko, že jsme se ukrutně pohádali. Já ho neustále posílala k zubaři a on už mne pak posílal z bolesti a vzteklé bezmocnosti i do mnohem horších míst. Ládoval do sebe prášky proti bolesti jako dítě lentilky.

Po několika dnech stupňující se bolesti to ve čtyři ráno vzdal. Musel mne vzbudit, protože sám už se nedokázal ani ohnout k botám, aby se obul. Vybuchla by mu u toho totiž nejen ta opuchlá tvář, která mimochodem vypadala jako by si do ní po vzoru sysla schovával zásoby na krutou zimu, ale pravděpodobně by mu bolestí vybuchla i hlava.

Zub mu nakonec na pohotovosti vytrhla velice subtilně vyhlížející paní doktorka, která ovšem jak se později ukázalo skrývala pod pláštíkem svaly jako hrom a měla sílu i výdrž vzpěrače ve vrcholné kondici. V ordinaci strávil můj muž snad hodinu než se jí podařilo mu zub vypáčit různými nástroji pocházejícími pravděpodobně z historické sbírky nějaké mučírny. A to nepočítám dobu po kterou jsme čekali až mu zabere znecitlivující injekce, které jedna dávka ve finále nestačila a musel dostat ještě jednu.

Po této hrůzné příhodě jsem ho nahlásila ke svému zubnímu lékaři a pravidelně ho objednávám tak abychom šli všichni i se synem spolu. Vyhovuje to nám oběma on se alespoň tolik nebojí a já vlastně taky. Ne že bych se sama tolik bála zubaře, ale nebojím se, že by zas nastala stejná situace jako tenkrát.

Všem krásný zimní den
bleblemcy


Pečujete a hlídáte zdraví svého partnera?

  • Nutíte ho chodit k lékaři?
  • Musíte ho objednávat na preventivní prohlídky?
  • Dohlížíte na to, aby bral léky?
  • Podceňuje s chlapskými řečmi na rtech příznaky nemocí?
  • Nebo je to hypochondr, který sám lékaře obtěžuje?
  • Nechá si do svých nemocí mluvit?
  • Trápí vás, že s ním nehnete?

Své příběhy, úvahy, nářky i popis komického mužského chování směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Slibuji, že se vší vážností ve tváři se nebudu ničemu smát ani posmívat a že jedné z vás za příspěvek pošlu odměnu. Voucher na 500 Kč do internetové lékárny www.lekarna.cz. Kdo to bude, zveřejním dnes v 16 hodin…

Reklama