Už několik dní se necítíte dobře a pro klid duše vyhledáte lékaře. Po provedení vyšetření a odebrání krve pro laboratoř vám nezbývá než několik dní počkat na výsledky. A potom nastává ta situace, kdy sedíte proti lékaři a připadá vám, že mluví cizí řečí. Co to říká? Že máte pohlavní nemoc? Musel se zbláznit! Vždyť vy žijete s partnerem, jste věrná a o nějakém románku nemůže být řeč.

No jo, ale kde se ta lapálie tedy vzala?

Pominete-li fakt, že nákaza z firemního WC případně hromadné dopravy, kde se dá, pravda, přijít k různým věcem, nebude zřejmě původcem vašeho maléru, zbývá jediné možné vysvětlení a to, že za tento dáreček můžete poděkovat partnerovi.

V případě, že to tak opravdu je a vy můžete s čistým svědomím říct, že jste žádný rizikový styk neměla, asi nepůjdete domů s úsměvem a myšlenkou, že vás partner sice nakazil, ale vy ho stále milujete. Nekoupíte mu oblíbenou lahvinku a nebudete o něho s láskou pečovat, dokud se neuzdraví. Řekla bych, že pořádný vztek bude na místě…

Co ale v případě, že čistá jako lilie nejste, užila jste si kdesi mimo a teď máte v hlavě zmatek?

To pro vás bude znamenat spoustu, ale spoustu nepříjemností. Urychleně vyhledat onoho spoluhříšníka a s roztomilým úsměvem mu oznámit onu novinku, doporučit mu důkladné vyšetření a následné léčení. Pokud bylo spoluhříšníků víc, čeká vás obíhání všech zúčastněných a potupné vysvětlování, cože to zřejmě máte společného. A jako třešnička na dortu vás nemine rozhovor s partnerem. Zřejmě to nic milého nebude, ale nic jiného vám nezbude, protože jestli jste si plnila i „partnerské povinnosti“, a ne jen ty mimo dům, bude potřeba léčby zřejmě na místě.

Je tu ale ještě možnost, kdy jste si nevěrní navzájem, a potom bude těžké určit kdo koho nakazil (kdo by dobrovolně nechal vinu na sobě???) a kdo to vůbec jako první donesl domů. U trošku prudších povah hrozí minimálně domácí Itálie, u choleriků až přizabití. Následné setkání všech zúčastněných v čekárně lékaře asi nebude v kamarádském duchu a nevinný komentář cizího pacienta typu: „Venku kape a kape“ může strhnout lavinu.

O tom, jak se pohlavním nemocem vyhýbat, už bylo napsáno mnoho, ale trocha poučení nikdy neuškodí:

1) I když vám touha zatemní mozek a srdce tluče v rytmu SEX SEX SEX , bez kondomu NÉ!
2) I když je objekt vaší touhy krásný, voňavý a ujišťuje vás, že je zdravý, test na HIV je na místě.
3) I když název pohlavní je odvozen od slova pohlaví, ochrana je nutná i při jiných formách sexu - např. orálním sexu
4) I když vám řekne, že je lékař, není to záruka toho, že od něho žádná nákaza nehrozí. Stále trvat na ochraně.
5) Při praktikování skupinového sexu se nestyďte říct si o telefonní čísla všech zúčastněných, protože nikdy nevíte, kdy se budou hodit!
6) Sex s profesionálem nebo profesionálkou bez ochrany může znamenat jediné: větší výběr z palety pohlavních nemocí než při sexu s kýmkoliv jiným. Máte šanci nechytit jednu, ale hned několik chorob najednou.

A v případě, kdy k nákaze dojde, je nutné:
   
1) Vyhledat lékaře a bezodkladně se podrobit léčbě.
2) Informovat všechny partnery.
3) Dbát všech pravidel, aby nedošlo k rozšíření nákazy.
4) Nepoužívat pohlavní chorobu jako nástroj pomsty na bývalém partnerovi, neboť vědomé šíření je trestný čin!

Na pohlavní choroby se vztahuje takzvaná ohlašovací povinnost, což neznamená, že máte jít na Městský úřad a ve všech dveřích hlásit, že máte kapavku, syfilis nebo jinou takto radostnou událost. Možná byste dosáhla toho, že už nikdy na tomto úřadě nebudete muset stát frontu, ale o tom ohlašovací povinnost není.

Ohlašující povinnost se vztahuje na nahlášení všech rizikových osob, s kterými jste měla pohlavní styk, lékaři. Ten dotyčné předvolá, vyšetří a v případě potřeby nasadí vhodnou léčbu. Úmyslné nenahlášení např. s výmluvou, že dotyčného neznáte, je trestné, a vy můžete ke všem lapáliím ještě strávit čas na policejní stanici a vysvětlovat vaše jednání.

Pevně věřím, že bujaré mejdany zůstanou bez nepříjemných následků a vy nebudete muset za nějaký čas řešit otázky: Kdo TO dovlekl domů? Kde se TO vůbec vzalo?

Reklama