5e2adae61667dobrazek.png
Foto: Triton

Triton

Restaurace Triton v suterénu hotelu Adria na Václavském náměstí byla již v roce 1912 budována jako umělecký gastronomický klub, mj. Voskovce s Werichem a Vlasty Buriana. V prostoru restaurace Triton máte možnost nalézt výjevy a symboliku nejen z řecké, ale i římské a egyptské mytologie. Každý detail má svůj skrytý význam, a to i v orientaci podle světových stran. Východní strana, vstup do restaurace, pomocí symbolů prezentuje úsvit, tedy počátek, pozitivní vlastnosti a vnitřní čistotu. Naopak na západní straně najdeme symboly noci, negativních vlastností či završení. Ústředním tématem je antická tragédie o Orfeovi a jeho ženě Eurydice. Dekorace restaurace představuje Hádovu podsvětní říši mrtvých. Máme možnost vidět nejen Orfea s lyrou, Eurydiku, Pýthii, Charona, ale i Háda, zde nazývaného po římském způsobu Plutonem.

5ef0a8da257cf5e2ada41c8149obrazek.pngFoto: Triton

Deer

Název pražské restaurace ani její umístění nevznikly náhodou. Dům u dvou jelenů o jedné hlavě v Michalské ulici je světovým dědictvím UNESCO a národní památkou od roku 1958. Atmosféra na Vás dýchá již v samotných zdech pozdně barokní stavby s gotickým jádrem, jejíž součástí je i nádherný hotel Iron Gate, ale restaurace Deer, která je zaměřená na zvěřinu.

bar-interier-restaurace-1-.jpgFoto: Deer

Zlatá hvězda

Krásný hotel Zlatá hvězda v srdci Třeboně byl sice mnohokrát kvůli požárům přestaven, ale vždy s velkou citlivostí k místu. Jeho současná barokní podoba je ozdobou třeboňského Masarykova náměstí. Zmínka o ní je už v městské knize o prodejích domů z roku 1987. Po velkém požáru byl dům přestavěn na měšťanský zájezdní hostinec. Nyní slouží jako hotel a restaurace zaměřená převážně na ryby.

5ef0a91abf83aTrebon-Zlata-Hvezda-pruceli-cp.-106-a-107.jpgFoto: Zlatá hvězda

Restaurace Dačický

Historie restaurace Dačický v Kutné hoře sahá až do 19. stol. Nejprve fungovala ve vedlejším domě například pod vedením věhlasného hostinského pana Šaška a později se přesunula do současné budovy, kde ji v 70. letech svými ilustracemi výtvarníci Dobroslav Foll a František Skála st. vtiskli podobu, ze které čerpá dodnes.

5ef0a93bd2825Dacicky.jpgFoto: Dačický

Reklama