Přečtěte si zajímavé vyprávění čtenářky s nickem RosaGloriaDei, která se v Řecku brodila řekou mrtvých Acheron. Legenda praví, že kdo se zde vykoupe, omládne o deset let. Co se stalo ve skutečnosti?

Omládnete, když se vykoupete v řece Acheron? To zjistíte v příspěvku čtenářky s nickem RosaGloriaDei...


Můj vztah k tajemnu je spíše pozitivní, bojím se ráda, jen nesmím podlehnout dojmu, že by se fikce mohla stát skutečností. Dodnes si pamatuji, jak jsem před lety četla knihu Drákula, a pak jsem nemohla spát, když si v noci vítr pohrával se šňůrkou od žaluzií. Drákula se totiž mohl dostat jen do domu, do kterého jej někdo pozval, má fantazie zapracovala a já měla pocit, že se chce dostat právě k nám.
Ráda čtu tajemné příběhy, ráda se dívám na tajuplné či hororové filmy. Jen se nesmím dívat sama, to bych se mohla zbláznit strachy. Pamatujete třeba na film Kruh?
V reálu jsem se s tajemnem, dá-li se to tak říct, setkala ve chvíli, kdy jsem na dovolené v Řecku navštívila Acheron, řeku mrtvých. Navštívila, to není to správné slovo, my jsme se řekou brodili směrem k jejímu ústí. Byla šíleně ledová, můj muž do ní nejdřív nechtěl namočit ani malíček, ale nakonec si dal říct, a docela jsme si to užili. Místní tvrdili, že kdo se v Acheronu vykoupe, omládne o deset let. Nám tenkrát bylo nějakých pětadvacet, o žádné mládnutí jsme vlastně vůbec nestáli, nicméně když jsem se po návratu z procházky řekou, při níž samozřejmě došlo i na ponoření celého těla, podívala na své vymáčené nohy, měla jsem pocit ne, že jsem o deset let omládla, ale že jsem alespoň o dvacet zestárla.
Mějte všichni pěkný den.
RosaGloriaDei

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama