62caeaf6196fbcl.jpg
Foto: Shutterstock

Dítě se může ztratit i velmi pozorným rodičům, kteří své potomky rozhodně nezanedbávají. Místa, kde je hodně lidí, navíc toto nebezpečí zvyšují. Naučte své děti několik pravidel, aby věděly, jak se chovat, když se vzájemně ztratíte z dohledu.

Zůstat na místě
Dítě byste měli naučit, že pokud se ocitne v situaci, kdy vás nemá na dohled, nemělo by pobíhat sem a tam, ale zůstat na jednom místě. Nemělo by hledat ono vás, ale vy jeho, protože se snadno může stát, že zrovna odejde z místa, kam vy přicházíte apod. Pokud uslyší, že na něj poblíž voláte, mělo by se vám ozvat nazpátek. 

Poprosit o pomoc jinou maminku
Není úplně pravděpodobné, že by se v místě, kde se dítě ztratí, zrovna pohyboval policista, naučte proto svého potomka, aby si vyhlédnul nejlépe maminku s dětmi a požádal ji o pomoc. Dítě by ale také mělo vědět, že s cizím člověkem nemá nikam odcházet.

Znát základní údaje
Pokud už na to má dítě věk, mělo by znát základní údaje, tedy svoje i vaše celé jméno, bydliště a případně telefonní číslo. Pokud si třeba telefon není schopné zapamatovat, napište mu všechny důležité věci na papír a ten mu dejte třeba do kapsy.

Zdroje: messymotherhood, todaysparent

Reklama