Lednice

Minule jsme nahlédli do interiérů jednoho z našich nejkrásnějších zámků, jihomoravské Lednice, a dnes se podíváme, jaká krása je k vidění v jeho bezprostředním okolí. Unikátní zámecký park udivuje své návštěvníky od jara do podzimu, stejně jako celý Lednicko-valtický areál.

Prohlédněte si fotografie ze zámeckého parku, které jsme obohatili o pár zajímavostí z jeho historie i současnosti.

Lednice

Rozkvetlá francouzská zahrada u zámku, za kterou vděčíme z historického hlediska Liechtensteinům a dnes dokonalé péči správy zámku, potěší oko a srdce každého milovníka květin...

Lednice

Do zámeckého parku je vstup zdarma.

Lednice

A je opravdu na co koukat...

Lednice

...ze všech stran. V případě zájmu si můžete zahradu projít s odborníkem, zahradním architektem, jenž vás zasvětí do více než pět set let staré historie zdejšího zámeckého parku. Prohlídky jsou ve dvou verzích - kratší po francouzské zahradě, delší pak včetně celého přilehlého parku, kde stojí i známý Minaret (Turecká věž).

Lednice

Skleník - květinový ráj

Jednou z prohlídkových tras zámku Lednice je také místní legendární skleník, jenž vznikl v 19. století podle projektu Jiřího Wingelmüllera..

Lednice

Ve skleníku se pořádají individuální prohlídky, takže se můžete nerušeně kochat, jak dlouho chcete. K dispozici jsou také lavičky, na kterých je možno spočinout a nabírat energii, kterou toto místo oplývá.

Lednice

Pro milovníky rostlin je v Lednici také prodejna letniček, trvalek a rostlin ze sortimentu palmového skleníku (vedoucí zahrady Ing. Oto Bernad - 723763744.)

Lednice

Jak se vám zámecká zahrada líbí? Já jsem si všimla, že některým spoluobčanům způsobuje ta nádhera dokonce až chvilkovou ztrátu gramotnosti. Ačkoliv jsou všude cedule, které v parku logicky zakazují jízdu na kole, každou chvíli vám nějaký takový postižený jedinec vjede na paty. No, to jen tak na okraj, že ne každý má uctu k dílu.

Věřím, že si svou návštěvu užijete a třeba si z nedalekého zahradnictví přivezete domů nějakou kvetoucí radost. A když budete chtít, podíváme se časem detailněji ještě jednou do skleníku, ale také do rozsáhlého anglického parku. Ať víte, na co vše se těšit.

Lednice

Přečtěte si také:

Reklama