Další přispěvatelkou se stěhovacími zkušenostmi je čtenářka DCOLGA. také se stěhovala několikrát a nejvíc vzpomíná na to druhé stěhování s malými dětmi...

Také DCOLGA má stěhovací zkšenosti...


Hezký den všem, stěhujícím se i nestěhujícím,

Stěhování za svého života jsem zažila několik. Od prvního, kdy jsem se vdávala a stěhovala přes půl Československa. To bylo to nejjednodušší, protože přesun všech hostů na svatbu rodiče vyřešili objednáním autobusu a spolu se svatebčany mi přivezli i veškeré věci (to jsme ještě neměli žádný nábytek). Takže pro mě vlastně úplně bez práce.

Zato často si vzpomenu na to další stěhování. První byt jsme dostali 2 měsíce po svatbě, což byla krása. Byt byl sice 2+1, ale jeden pokoj měřil 8,05 m2

(norma na uznání místnosti za pokoj byla 8,00 m2), takže s jedním dítětem to ještě šlo, ale když se narodila dcera, tak nám začal být byt malý a snažili jsme se sehnat něco většího. Po x peripetiích nakonec manžel dostal byt od firmy a klíče přinesl 23. prosince. Řeklo by se hezký vánoční dárek. Jenže on dobrák řekl dětem, tehdy ve věku necelých 2 a 3 let: „Dětičky máme klíče od nového bytu, jdeme balit“. A dětičky se samozřejmě s radostí přidaly. Takže v každé normální rodině se uklízelo a chystalo vše na Štědrý den, ale u nás se balilo.

Vlastní stěhování pak proběhlo 15. ledna za pomoci manželových kamarádů a kolegy, který vlastnil otevřenou V3S, samozřejmě padal sníh s deštěm a navíc u toho ještě asistovala Československá televize, protože manželův zaměstnavatel se chtěl zviditelnit, jak pečuje o své zaměstnance (psal se rok 1984). Nakonec se vše zvládlo a když před časem ČT opakovala zprávy z předchozích let, tak jsme ty záběry opět viděli a s nostalgii zavzpomínali.

Nakonec jsme v bytě zůstali 17 let a pak se přestěhovali do rodinného domu, protože nám i tento byt byl už zoufale malý. Takže nyní máme dům, ve kterém jsme nakonec zůstali  jen s manželem, psem a kočkou, protože děti mají už svoje domácnosti.

Další stěhování neplánujeme, zatím stačilo.

Přeji redakci, ať se zdárně přestěhují, najdou vše, co zabalili a ať se redakci i všem ostatním stěhujícím v novém dobře bydlí a daří

DCOLGA

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o online zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Příspěvky posílejte na známou emailovou adresu redakce (viz níže), a to ideálně do 15.00 hodin 28.2.2013. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Reklama