Plakát s fotkou s dítětem bývá zaručený trhák předvolební kampaně. A úplně nejideálnější je, když se z rukou kandidáta na voliče usmívá roztomilé miminko. To pak celá atmosféra politikova plakátu získá hned nevinnější nádech.

Existují ale i fotky s poslanci, kde je jejich úsměv nad dětmi upřímný. Nejsou to totiž maličcí komparsisté dohození agenturou, ale jejich vlastní děti či vnoučata. Tam je lidský rozměr jinak třeba nesympatického poslance zjevný.

Získali jsme několik snímků ze soukromých fotoalb, z nichž se mnohé dosud v médiích neobjevily. Že někteří poslanci nejsou příliš známí? Pochopitelně, ty největší politické celebrity nemívají na své potomky tolik času...

Například poslanec Jan Hamáček narození svého syna dokonce věnoval stránku na svém webu, která ve své době návštěvníky upoutala více než vystoupení či projevy ze Sněmovny. A z textu jsou zjevné emoce, jež v této prožíval...

„Rád bych se s Vámi podělil o nejradostnější chvíli mého života a tou je narození našeho syna, Lukáška Hamáčka. Narodil se v neděli 29. 7. 2007 v 15.17 v Mladé Boleslavi, váží 3,63 kg a měří 51 cm... Lukášek i maminka Kamila jsou v pořádku a těší se domů..."

Ostatní na tom nejsou jinak, podívejte se...

šincl politik
Ladislav Šincl s dcerou Kačenkou Ladislav Melčák s vnoučaty Nikolkou a Honzíkem

 

Rath opálka
Volební úsměvy kluků z plakátu (mimo plakát) - David Rath se synem Filipem. Miloslav Opálka s vnučkou Karolínkou

 

fialová hamáček
Poslankyně Jiřina Fialová s vnoučaty Aničkou a Jiříkem Jan Hamáček se synem Lukášem


ivan

Ivan Langer s Patrikem a Petrou.

Malý historický bonus:

paroubek

Jiří Paroubek a Zuzana Paroubková s Jiřím juniorem.

Věříte tomu, že jsou poslanci schopní věnovat dost času i svým potomkům, když kašlou i na své voliče?

Reklama