O podprsenkách už jste se na Ženě-in mohli dočíst ledacos. Od historie, přes funkčnost až po trendy.

K dnešnímu otevření „podprsenkového tématu" mě přivedla polemika nad fotografií mladé paní Paroubkové. Ostře červená podprsenka odvážně vykukující z rozepnuté košile. Je to půvabné, společensky přijatelné a sexy, nebo trapné, neestetické a vulgární?

V redakci se rozpoutala diskuze o tom, zda je vhodné, aby manželka politika chodila takto upravená", pokud mu dělá oficiální doprovod na veřejnosti. Je to trapas, tvrdí jedni. Ať si takhle chodí v soukromí, ale na veřejnosti by se měla trochu krotit.
Proč ne, tvrdí druzí, vždyť i odborník na etiketu Ladislav Špaček v tom nevidí žádný problém a Petře Paroubkové to naopak schvaluje:

Mladá žena si může dovolit vyzývavější oblečení. Samozřejmě to musí být přiměřené situaci, ale jestliže jí byla vidět krajka od podprsenky a ještě na univerzitě mezi mladými, tak bych tady problém rozhodně neviděl,“ vysvětluje odborník. Kdyby paní Paroubková byla v domově důchodců, tam by se jistě oblékla jinak,“ řekl iDNES Ladislav Špaček.

Toť otázka, možná že by si vzala černou podprsenku, na to já. Jde o to, zda je návštěva univerzity přiměřená situace a správné místo k prezentaci spodního prádla.
A viděl vůbec fotografii, ke které se tak zasvěceně" vyjadřuje? Pochybuji, protože není vidět krajka, ale takřka celé košíčky.

Možná vám budu připadat jako puritán, ale podle mě se Petra Paroubková nezachovala jako dáma. Může být sebekrásnější se sebehezčím poprsím, ale takto rozepnutá košile ji spíš degraduje. Co ukáže příště? Holý pupík, kalhotky?

Vykující podprsenka je stejně jako třeba ponožky v lodičkách jednou zavrhovaná a považovaná za faux pas, podruhé braná jako módní trend.
Začátkem devadesátých let se stalo hitem (viz fotografie) nosit saka na holé tělo. Buď doslova, když jste si to mohla dovolit, nebo s vykukující podprsenkou. Bylo to nové, žádoucí a sexy. Od té doby je móda k tomuto stylu oblékání benevolentní.Letos se třeba nosí transparentní materiály, pod kterými je samozřejmě podprsenka také vidět, ale záleží na situaci, kam si takhle oblečená vyrazíte.
Jestli na večírek mezi přátele, do divadla nebo do práce. Je to jen na vaší soudnosti.

Chodíte s rozepnutými saky, halenkami a necháte vykukovat podrpsenku?
Líbí se vám to u jiných?
Je to sexy nebo trapné?
 

Reklama