Také vás dovede vytočit, když se chystáte na nějaký sportovní výkon a kvůli počasí se nakonec na sportování nedostane? Zanotujte si se čtenářkou Ifulinkou…


Krásný slunečný (až moc teplý) den přeji všem!

Jaký že mám vztah s počasím? Celkem kladný, občas se mi daří ho přemlouvat, aby bylo takové, jak potřebuji.

Naposledy v pátek, kdy jsme měli jen na noční jízdu na in-line - celý týden prší (tedy vlastně měsíc) a ono si to přestane v pátek ráno, uff!

Vetšinou jsem s počasím tak nějak smířena,  ale zrazuje mne v případě, kdy máme hrát zápas (jediná možnost na venkovním hřišti) a ono prší. Že mi žhne slunko na hlavu a ptáci chodí pěšky z vedra mi nevadí, ale když jsem mokrá dřív, než vyběhnu na hřiště, to mi vadí.  A nedejbože, když jedeme k soupeřům a po cestě mne chytí bouřka - asi 5 týdnů zpátky, vezla jsem holky na hřiště 90 km daleko, u nás svítilo slunko, ale jak jsme se blížili víc a víc ma stranu ostravska, měla jsem čím dál víc nepříjemnější pocit. V hranicích nás potkala první přívalová bouřka,  auto jsem měla půjčené, hledala stěrače a prosila je, aby byly rychlejší, než jsou, protože v rychlosti 50km/h jsem viděla sotva svodidla, tím pádem tušila, že jsem na cestě. Po pěti km byl klid, uff.  Netrvalo dlouho a my vjely do druhé průtrže, ta byla už menší a dovolila mi rychlost cca 70km/h.  Dorazily jsme v pořádku a já si velice oddechla, že jsme už na místě.  To byla jedna z mých nejhorších jízd, jež jsem absolvovala a mám pocit, že nemusím mít přídavek! (Během zápasu došla další bouřka, tahle i s kroupami a pak bylo už krásně celý den. )

Ale na počasí mám ještě jednu vzpomínku : venku bylo jako by se čerti ženili, naši u tety a začínalo pořádně pršet, to až tak, že na krok vidět nebylo, sotva jsem tehdy doběhla do činžáku skoro suchá-měla jsem rande, ale jelikož se našim nelíbilo, že bych si ty "kamarády" (v 16 letech) vodila domů, tak jsme zůstali na schodech a dívali se z okna na chodbě, jak prší. Jenže v tom mi to došlo-prší a nám opět jistě proteklo oknama, jsem sama doma a co teď? Letěla jsem to zkontrolovat. Jistě , zase pokoje ve vodě, jako při každém větším dešti. . . místo rande jsme oba vytíraly podlahy, podkládaly koberce a to vše při svíčkách, jelikož vypadl proud. . . Romantika parádní!  Naši dojeli až bylo po všem, zůstali stát u krajnice v sousední obci, protože se nedalo jet dál.  Mého "kamaráda" poznali s mokrými koleny, hadrou v ruce a slovy : "tak už je to v suchu". . .  Milé seznámení, vzpomínáme všichni. . . Dnes máme nová okna, takže program bývá jiný.

Mějte se hezky, ať už je to vše v suchu!
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kdy mi počasí nejvíc pilo krev!

Posílejte mi na redakční e-mail své příběhy z dovolených, nebo i domácí příběhy, při kterých vám počasí překazilo plány, nebo prostě jen pořádně pilo krev! Můžete je doprovodit i fotkami, pokud máte...

Pište, pište, čekají tu na vás krásné dárky za vaše příběhy!

Co můžete vyhrát?

Jeden ze dvou krásných čtvercových deštníků (viz obrázek níže), nebo opalovací krém AVON SUN+ s UVA a UVB filtrem 30.

deštníky

Reklama