Převislá oční víčka a výrazné oční váčky mohou značně potrápit. Oči jsou více namáhané, unavené, slzí a přiznejme si to – mladě rozhodně nepůsobí. Ani drahé krémy vám v takové situaci nepomohou. Plasticko-estetická operace může být ale řešením.

V případě převislých horních očních víček často převáží zdravotní důvody nad těmi estetickými. Zákrok, který patří k nejčastějším plasticko-estetickým operacím, uleví očím, zlepší jejich funkci a celkově omladí obličej.

oči

Jak tzv. pytle pod očima a kožní převisy vznikají?

Kůže v okolí očí je nejtenčí z celého těla a zároveň hodně namáhaná. Stárne rychleji než zbytek povrchu těla, její elasticity ubývá a tlak tukových váčků pod očima také udělá více škody než užitku. A problém, který se týká žen i mužů, je na světě.

Operace do hodiny

Při ambulantním zákroku na horních očních víčkách, jenž se obejde bez celkové anestezie, se odstraní nadbytky kůže a zredukují se tukové váčky. Někdy se přistoupí i k lehké korekci kruhových očních svalů. Řez i výsledná jizva je vedena v přirozené ohybové rýze horního víčka a je tedy důmyslně ukrytá. Více jak 45 minut si na operačním sále nepoležíte.

Dolní víčka je možno operovat také klasicky v lokální anestezii, kdy je jizva vedena pod linií řas. MUDr. Michal Puls, CSc., plastický chirurg a primář kliniky MEDICOM Clinic v Praze, nabízí operaci dolních víček i jiným způsobem: „Velmi oblíbenou a efektní metodou je operace dolních víček laserem, neboli dolní transkonjunktivální blepharoplastikou. Operace se provádí v krátké půlhodinové narkóze laserovým skalpelem spojivkou. Vše se obejde bez kožního řezu, šití a následné jemné jizvičky, což je obrovská výhoda této CO2 laserové techniky“. Uvolněná kůže dolního víčka se poté ošetří laserem. Malou nevýhodou je nutná 24hodinová hospitalizace.

Před

po

Klientka před a po plastické operaci horních víček v lokální anestezii, foceno měsíc po zákroku. Zákrok provedl MUDr. Pavel Horyna, plastický chirurg MEDICOM Clinic. 

Klasická metoda horních víček se dá zkombinovat s laserovým transkonjunktiválním ošetřením dolních víček, což považuje za přínosné i MUDr. Michal Puls, CSc.

doktor

Za dva týdny

Po operaci se připravte na otok víček a menší krevní výronky, které však ustoupí během týdne. Po dvou týdnech již můžete vytáhnout svá obvyklá líčidla.

Vaše oči vám poděkují...

Medicom

Reklama