O prázdninách do kina? Ale samozřejmě! A pokud vyrazíte se svými dětmi a uděláte si z toho pohodový rodinný den, budou na to vaše děti ještě dlouho vzpomínat. Možná i vy máte podobný zážitek z dětství. Den, kdy se nic nemusí, a jen se člověk baví. A možná že jste se svými rodiči viděli tenkrát i některý z filmů, o kterých bude i dnes řeč. 

Lví král - verze 2019
foto: Falcon

Lví král - verze 2019

Zatím rozhodně nejdiskutovanějším filmovým snímkem letošního léta – a to nejen pro děti – je nově zpracovaná klasika Lví král. Tu si většina současných rodičů malých dětí bude jistě pamatovat z devadesátých let. A zřejmě ji tehdy viděli, když byli sami v dětském věku. Šlo o obrovský úspěch, motiv „lvího krále“ se objevoval prakticky všude. Píseň od Eltona Johna Can You Feel the Love Tonight se stala hitem, který zní dodnes z rádií. Ale to bylo „včera“. V roce 2019 přichází do kin zpracováním zcela jiný Lví král: Nové nástroje a technologie, díky kterým zvířátka včetně hlavního hrdiny vypadají skutečně jako živá, až chvílemi přemýšlíte, zda to není střiženo záběry reálných zvířat. Posuďte sami.Také můžete porovnat schopnost užít si film - tehdy a teď, až vyrazíte se svými dětmi na tuto povedenou podívanou. Technická poznámka: Do českých kin vstupuje film ve formátech 2D titulky i dabing, 2D titulky ATMOS, 3D dabing, IMAX 3D titulky i dabing. Právě český dabing je opět mistrovsky proveden, samozřejmostí jsou české verze písní (např. Tereza Černochová).

Hodinářův učeň

V polovině srpna zamíří do kin nová česká pohádka, jež milým způsobem pobaví i poučí děti i dospělé diváky. Pod taktovkou režisérky Jitky Rudolfové, jež je i autorkou originálního scénáře, se rozehrává klasický pohádkový souboj mezi dobrem a zlem. Díky skvělým hercům jako je Viktor Preiss, Jaroslav Plesl, Václav Neužil, Jana Plodková, Miroslav Krobot, a také ústřední dvojici Michal Balcar a Dana Droppová se můžeme těšit i na potěšení z odvedených výkonů. 


Pro milovníky cestování je pak jistě zajímavá informace, že výpravná pohádka byla natáčena v divácky atraktivních lokacích. Při sledování děje poznáváme například Panskou skálu, ještě nedávno velmi zdevastovaný zámek v Uherčicích, úchvatnou lednici Lednici a půvabný Mikulov. Nezbytnou humornou složku pak vnáší ve stylu Dejvického divadla dvojice duchů Jaroslav Plesl a Václav Neužil. Jejich dobrotu vyvažuje zahořklá a zákeřná sudička Jana Plodková.

Hodinářův učeň
foto: Bontonfilm

Toy Story 4: Příběh hraček

V srpnu se vaše děti (a vy s nimi) mohou těšit také na pokračování oblíbené Toy Story. Není bez zajímavosti, že první díl byl vytvořen rovněž v již zmiňovaných devadesátých letech, a tak díky svým potomkům mohou tehdejší děti sledovat dál neuvěřitelné příběhy hlavních hrdinů.

Toy Story 4: Příběh hraček

Co by vás mohlo zajímat? Fešáckého a dobráckého Woodyho mluví skvěle Michal Dlouhý, ale uslyšíte také třeba Barboru Munzarovou nebo Uršulu Klukovou či Vojtu Kotka. A opět technická poznámka: V kinech bude „kolovat“ několik formátů (2D titulky, dabing, 3D dabing a IMAX 2D dabing), tak pozor při kupování vstupenek, aby nedošlo ke zklamání.


Bavte se a užívejte společných chvil.  

Přečtěte si také: 

Reklama