Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí.

Jak Kouzelné čtení funguje? Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Díky této technologii tužka dokáže předčítat text, který je v knize vytištěn i ten, který je skryt pod ikonami či obrázky. To je ale pouze zlomek toho, co Kouzelné čtení dokáže.
V knihách naleznete nepřeberné množství doplňujících informací, ale také vědomostní či postřehové hry. Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou elektronickou tužku.

V edici Kouzelné čtení vás čekají zajímavé novinky, které nadchnou vás i vaše děti. Máme pro vás několik tipů!

Člověk a příroda
5b506e5caad9dobrazek.pngOd 6 let 10+ min 1+ hráčů
Vycházka s Jiřím Lábusem do pravěké i moderní krajiny pro děti od 6-ti let. Kniha je pozvánkou k zamyšlení o ekologii a ochraně přírody. Přitom dává přednost pohledu založenému na důkazech před moderními mýty a poučným strašením. Soužití lidské společnosti s přírodou nechápe jako boj, ale spíš jako dlouholeté přátelství, ve kterém se objevují spory, ale není důvod, aby se rozpadlo.

Kromě toho vás kniha vezme na vycházku do pravěké a moderní krajiny, nahlédnete do tajemného podzemí a dozvíte se, na co nadávají bakterie nebo jak si choroš představuje starý buk. Průvodci vám budou dva kamarádi Franta a Pepa, jejichž pohled na přírodu je odlišný, což přináší spoustu dalšího poznání a zábavy.

Namluvil: Jiří Lábus

Hravá přírodověda
5b506edc02e90obrazek.pngOd 6 let 15+ min 1+ hráčů
Interaktivní mluvící dětská kniha Hravá přírodověda z edice Kouzelné čtení seznámí děti od 6 let se základy přírodovědy.
 
VENDELÍNOVO PUTOVÁNÍ
Vendelín je žalud, který „má pod čepicí“. Rozhodl se, že když už měl to štěstí a neskončí žádnému zvířeti v žaludku, najde si místo, kde zakoření a stane se statným dubem. Děti s Vendelínem projdou různými biotopy a jejich základními složkami. Vendelín jim prozradí co je živá a neživá příroda, jak se vyvíjí motýl, co je to potravní řetězec, jaké se u nás nacházejí horniny nebo i to, co je vše potřeba udělat, aby nám na stole zavoněl čerstvě upečený chléb. Následujme Vendelína a dívejme s kolem sebe!
 
Namluvili: Veronika Khek Kubařová, Václav Neužil a Jaroslav Plesl
 
Pohádkové bytosti - hra s puclíky
Novinka Kouzelné čtení
5b506ff34a1d2obrazek.pngOd 3 let 15+ min 2 - 8 hráčů

Hrají vaše děti rády loto nebo pexeso? Skládají rády puclíky? V tom případě přinášíme ideální hru, která jednoduchou formou kombinuje prvky zmíněných tří her. Pohádkové bytosti dětem potrénují nejen vizuální, ale hlavně poslechovou paměť.
 
Co ve hře najdete? 8 herních karet/rámečků se 4 dílky puclíků v každém rámecku, tj. 32 puclíků celkem a česká pravidla.

Namluvili: Jaroslav Plesl a Veronika Khek Kubařová

Zvířátka z lesa - hra s puclíky
5b50707681e99obrazek.pngOd 3 let 15+ min 2 - 8 hráčů
 
Hrají vaše děti rády loto nebo pexeso? Skládají rády puclíky? V tom případě přinášíme ideální hru, která jednoduchou formou kombinuje prvky zmíněných tří her. Zvířátka z lesa dětem potrénují nejen vizuální, ale hlavně poslechovou paměť.
 
Co ve hře najdete? 8 herních karet/rámečků se 4 dílky puclíku v každém rámecku, tj. 32 puclíků celkem a česká pravidla.

Namluvili: Jaroslav Plesl a Veronika Khek Kubařová

Dopravní prostředky - pexeso
5b5070b660ab9obrazek.pngOd 3 let 15 - 30 min 2 - 4 hráči

Mluvící pexeso Dopravní prostředky z edice Kouzelné čtení cvičí vizuální i sluchovou paměť dětí.
 
Pexeso je všeobecně známá a oblíbená hra. Díky zvukům však získává zcela nový rozměr a kombinuje vizuální a poslechovou paměť. Nabízí také více herních variant. Děti si mohou ověřit, zda dokáží rozeznat zvuky dopravních prostředků, se kterými se setkávají každý den.
 
Pexeso Dopravní prostředky obsahuje: 48 kulatých kartiček pexesa, 2 kartičky s pravidly, ikonami a instrukcemi.

Namluvil: Vojtěch Hájek
5b5070e467066obrazek.png

Více o těchto novinkách z edice Kouzelné čtení najdete na www.albi.cz

Reklama