Opravdu netradiční přístup k situaci, ve které by se jiní cítili ztracení, má manžel čtenářky Pajdy. Když bloudí, tak zrychlí, nejspíš, aby se zase honem našel...

Jela jste někdy jako navigátor roztržitého člověka? Pro čtenářku Pajdu je to skoro denní chléb...


S ježděním podle mapy mám řadu zážitků. manžel totiž dělal pro firmu, která měla pobočky ve třech státech - Česko, Slovensko a Německo a já, pokud to šlo, jsem po klientech jezdila s ním. Nejčastěji tady po Čechách, kde jsou malinké uličky, ještě menší silničky a často nesmyslné značení. 

Nejlepší zážitky mám ale z Prahy. Manžel je totiž za volantem poněkud zbrklý. Jakmile uslyší „tady někde budeme odbočovat“, pravidelně zrychlí a tím pádem odbočku skoro jistě přejedeme. První zážitek je tedy ze středu Prahy, kde existuje jisté náměstí obdélníkového tvaru se spoustou zákazů odbočení...a v naší automapě bylo přes čtyři listy - půlka nahoře na dvou lisetch, půlka dole na další dvoustraně. Jakmile manžel zjistil, že nevím, kam máme odbočit, podle svého zvyku dupl na plyn a začal kroužit kolem dokola.  Samozřejmě že na mapě tím pádem nebylo vidět vůbec nic, protože než jsem něco našla, byli jsme na jiném listu...co se děje, to chlapovi došlo až asi po pěti okruzích.

Druhý zážitek je taky z Prahy. Jeli jsme odněkud z Ruzyně, spali v nějakém soukromém bytečku  - garsoniéra v rodinném domku, tzv. „na jeden skok“, a ráno jsme se pokoušeli vymotat na opačný konec Prahy. Samozřejmě jak jsme byli rozespalí, podařilo se nám zakufrovat. Manžel pečlivě zkontroloval, jestli mám mapu a rozjel se podle toho, jak jsem navigovala. Já jsem ale zneužila toho, že jsme přejeli do části Prahy, kterou dobře znám, mapu zavřela a navigovala bez ní...a Pán tvorstva to zjistil až po 10 kilometrech. To bylo zděšení!!! Naštěstí jsem přesně věděla, kde jsme i kam jedeme...

A poslední zážitek je s navigací - tu jsme si časem koupili taky. Hledali jsme Hlubokou v Jižních Čechách a protože na hlavním tahu byla nějaká havárie, jeli jsme po šílených polňačkách a navigaci jsme samozřejmě nadávali. Asi to vzala vážně, protože po nějakých 150 kilometrech s námi přestala mluvit. Hlášení jsem tedy odečítala za ni a rozhodovala se, z kterého okna ten krám vyhodím...na zpáteční cestě jsme se rozhodli, že jí dáme poslední šanci. Připnuli jsme ji na okno, já jsem pronesla „A koukej mluvit, jinak letíš, mrcho“ a jeli jsme. Pár kilometrů bylo ještě pořád uražené ticho, až pak se navigace ozvala:“ další  odbočka bude vlevo...po 120 kilometrech odbočte doleva“ tím vyhrála a máme ji dodnes.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

  • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
  • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama