shutterstock-1240979860.jpg
Zdroj fotografie: Shutterstock

Své březnové přednášky nabídne v podobě živých přenosů, spouští online archiv záznamů přednášek, diskuzí a programů, které se v instituci již odehrály a připomíná podcast Zkouška sirén ze světa současné architektury a urbanismu. Ve spolupráci s MALL.TV také uvádí osm dosud nezveřejněných dílů talk show Camping s Ondřejem Cihlářem. Více o online programu CAMPu lidé najdou na www.campuj.online.

CAMP připravuje čtveřici živých přenosů. Do konce března nabídne na svém Facebooku diskuzi Velké změny Prahy z oblasti železniční dopravy (18. 3.), pokračování cyklu přednášek Atlas modernismu kurátora, publicisty a historika designu a architektury Adama Štěcha (19. 3.) nebo výjezdní talk show Camping s Ondřejem Cihlářem. Ten se tentokrát přesune do malebných kulis architektonicky oceňované nově zrekonstruované obecní hospody v Máslovicích. Hosté pořadu budou starostka obce Vladimíra Sýkorová a člen skupiny Tata Bojs a rodák z pražské Hanspaulky Mardoša. Specialitou březnového programu se pak stane přednáška architekta Robina Winogronda ze švýcarského Studia Vulkan (26. 3.), který poodhalí jeho přístupy k navrhování veřejných prostranství a parků. Jeho vystoupení se uskuteční ve spolupráci s galerií Norma Space.

„Lidé mohou prozkoumat také YouTube archiv CAMPu. Najdou tam skvělé přednášky se špičkami světové architektury, jako je japonský mistr transparentní architektury Sou Fujimoto nebo dánské architektonické studio Hennig Larsen, které za svou koncertní halu Harpa v islandském Reykjavíku získalo Cenu Miese van der Roheho. Nechybí ani rozhovor se španělským umělcem a architektem Santiago Calatravou. Příspěvkové organizace se většinou nepouští do rychlých reakcí a náhradních programových plánů, nám takový postup ale přijde zásadní. Nechceme se před našimi návštěvníky uzavřít. CAMP chce být návštěvníkovi naopak blíže. Chceme dokázat, že flexibilní, tvůrčí a proaktivní může být i instituce zřizovaná hlavním městem Praha,“ dodává Adam Švejda, ředitel Sekce vnějších vztahů Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Vedle oblíbeného formátu Urban Talks najdou lidé na YouTube kanálu CAMPu také pořad Expati s Adamem Gebrianem, v němž Gebrian představuje české architekty pracující v zahraničních službách prestižních architektonických studií nebo sérii přednášek Vladimira 518 mapující aspekty neprávem opomíjené české architektury mezi lety 1958–1989.

Zdroj informací: Centrum architektury a městského plánování

Reklama