Kamila byla vychovávána tvrdou výchovou v rodině, která ji vštěpovala, že pokud něco chce, musí si za tím nekompromisně jít a neustupovat. To se jí ale nyní stává osudným, protože se svou vlastností neumí pracovat.

„Moje máma už nežije. Vzpomínám na ni hezky, ale zároveň jí dost vyčítám to, jak mě vychovala. Byla velký vůdce a všechno muselo být podle ní. Lidé v jejím okolí na to byli zvyklí, i když kvůli svému chování měla často problémy. Někdo by řekl, že budu úplný opak, ale bohužel, jdu v jejích šlépějích, a i když vím, že to není dobré, nejde mi to změnit,” smutní Kamila.

Kamila nemá moc kamarádů, jen pár, kteří jsou zvyklí na to, jaká je, ale neumí si dělat nové přátele, nikdo s ní totiž moc dlouho nevydrží. Má problém i v milostných vztazích.

6464ad58795b8obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Pokud mám být sama sebou, rozkazuju a vše musí být podle mého. Největší problém mám se svými partnery, kteří to nejsou schopni ustát a důvod rozchodů byl vždy moje netolerance vůči ostatním a hledění jen sama na sebe. Největší problém je, že si to sama uvědomuju, jenže fakt nevím, co s tím. Už jsem zkoušela se kontrolovat a schválně se přetvařovat, ale to jsem zase nebyla spokojená já, protože v sobě něco utlačuju. Jsem prostě celá máma a to, když mi někdo řekne, jsem vždy proti, protože to nerada slyším. Přitom sama vím, že je to pravda.”

Ať už jde o výběr večeře, bydlení, dovolené nebo dekorací do bytu, ve všem musí být po jejím a je schopna hodiny se dohadovat a vymýšlet argumenty, proč je její volba nejlepší.

Kamila už zkoušela psychologa a nechat rozebrat svoji osobnost. Vždy z toho vyšlo to, že taková je a potlačit už to nejde. „Jenže se mnou se nechtějí stýkat už ani rodinní příslušníci. Vždy jsem totiž účastník hádky.”

„Teď vám možná ani nepřipadá, že jsem tvrdá a že jdu skoro přes mrtvoly, ale jakmile něco chci a potřebuju, aby to bylo tak, jak chci já, nevidím napravo, nalevo a chovám se úplně jinak. Mých pár kamarádů jsou na to už zvyklí a naštěstí i schopni se tomu přizpůsobit. Zkoušela jsem to s nimi řešit a řekli mi, že mám jiné dobré vlastnosti, kvůli kterým se se mnou přátelí a že nejsem jen špatná. To mi dost pomáhá, ale nejsem schopná se smířit s tím, že to natolik ovlivňuje i partnerské vztahy, že si nikdy nikoho nenajdu nastálo. Přece jen, už mám nějaký věk a ráda bych pomýšlela i na potomky, jenže když si představím, že by byli jako já, možná si to i rozmyslím..,” zakončuje Kamila.

Zdroj: respondentka Kamila

Čtěte také:

Reklama