Určitě znáte smutné psí oči, které na vás pejsek upírá, když se ráno chystáte do práce. A radostné vrtění ocasem, když se večer vracíte domů. Mazlíček dokáže svého pána uvítat tak srdečně, jako byste se neviděli celé roky místo pouhých několika hodin. Co dělat, aby se při čekání nenudil a nevymýšlel lumpárny?

Unavte ho

Zůstává-li pes doma sám, trochu prodlužte ranní vycházku. Pejska aktivně vyvenčete a pořádně ho utahejte. Ideální doba je 20 až 30 minut. Těsně před odchodem zapomeňte na srdceryvné loučení a po příchodu se s ním příliš aktivně nevítejte, aby neměl pocit, že se děje něco nenormálního.

Dejte mu volnost

Chtěli byste být celý den zavření v jedné místnosti? Asi ne. A nechce to ani pes. Pokud máte vychovaného mazlíčka, dopřejte mu více prostoru, aby se mohl podle libosti toulat po několika místnostech. Určitě mu nezatahujte závěsy, na chvíli se během dne zabaví i koukáním z okna. To můžete nechat i pootevřené, aby k němu šel čerstvý vzduch.

5c8657de65032image.png

Obměňujte hračky

Obměňování hraček neznamená, že mu musíte stále kupovat nové a nové. Stačí budete-li střídat ty, které mu necháte vytažené. Kousací hračky jsou i dobrou prevencí proti ničení nábytku neposednými a znuděnými pejsky.

Odveďte pozornost

„Před tím, než odejdete do práce, je dobré pejska zabavit a odvést jeho pozornost vhodně zvoleným pamlskem. Ideální jsou tvrdší pamlsky, které trvá déle sníst, a pes se tak při jejich konzumaci zabaví. Takže zatímco pes má plné tlapky práce, vy můžete v klidu nepozorovaně odejít. Vhodné jsou také plnící míčky, do kterých můžete ukrývat pamlsky. Pes se na dlouhou dobu zabaví jejich vyndáváním,“ říká odborník na výživu psů Martin Pučálka.

Nechte zapnutou televizi nebo rádio

Ticho u psů může zvyšovat separační úzkost a osamění. Navíc v tichu pak může jakýkoliv nečekaný zvuk zvenčí přimět psy štěkat. Nechte proto doma puštěnou televizi nebo rádio. Mazlíčci nebudou mít pocit, že jsou tak sami, a zároveň se i více uvolní. Existují i programy či hudba určená přímo pro ne. 

Reklama