kachna

Možná si ještě pamatujete na můj článek o stavbě čapího hnízda. Také jste si myslely, že je to bláhové počínání, že? Čáp a uhnízdit se na zahradě a ještě k tomu na stromě? Přesně takhle jsem se „posmívala“ svému manželovi, ale ten čáp mě nakonec převezl.

Psala mi kamarádka, že se stojí na „našem“ hnízdě. Ale než stačila zaběhnout pro telefon, aby ho vyfotila, byl pryč. Že by zhmotnělá představa? Ne, ten čáp tam opravdu byl, ale jen na chvilku. Třeba se rozhlížel, odpočíval, nebo „přemýšlel“, jestli by těm snílkům přece jen neudělal radost.

Udělal i tak. Třeba někdy příště… Ale měli jsme jinou ptačí návštěvu, která snad vypadá nadějněji. Náš malinký rybníček si vyhlédl párek divokých kachen.

kach

Přiletěly k večeru, usedly na hladinu, cachtaly se, potápěly, čechraly pírka. Pak vylezly z vody, popásaly se na čerstvé travičce, a když mě zpozorovaly, neuletěly, jen si tím svým typicky kolébavým krokem odkráčely do hloubi zahrady.

kachny

A vyšlapaná cestička ve vysoké trávě je „usvědčila“, že tam nebyly poprvé. Druhý den přistály na hladině rybníčka zase, ale zahlédl je náš pes a halasným štěkotem je vyplašil. Vznesly se do vzduchu a ten večer už se neukázaly.

Ale přece mi to nedalo a napadlo mě vyrobit budku. Tedy abych byla přesná, nápad to by sice můj, ale realizaci odnesl můj milovaný choť. Tímto mu dodatečně děkuji, že všeho nechal a dal se do výroby budky. A v duchu se určitě smál mně jako já jemu s tím čápem.

Natřela jsem budku „maskovacími“ barvami, vystlala slámou a postavila k rybníčku. Uvidíme, jestli se kačkám bude líbit.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte zkušenost s chovem divokých kachen, nebo jiných volně žijících ptáků? Napište nám.

Omluvte kvalitu fotgrafií, vznikaly za soumraku a poměrně zdálky.

Čtěte také:

Reklama