Nemyslím si, že patřím mezi takové ty klasické, bezradné ženy, které se hroutí ve chvíli, když jim doma praskne žárovka v koupelně. Rovněž si nemyslím, že takovýchto zoufalkyň je většina. Dnešní moderní žena bravurně zvládá péči o rodinu a domácnost a k tomu pracuje na plný úvazek v často náročném zaměstnání.
Většina z nás také již dávno pronikla a stále proniká i do tajů ryze mužských činností, jakými je například spravení vodovodního těsnění či výměna vložky v zámku u dveří. Dokonce jsou mezi námi i takové, které se směle pouštějí do akcí – troufnu si říct – poměrně náročných. Opravdu dnes nejsou výjimkou příslušnice slabšího pohlaví, které tapetují, malují, vyměňují kola u automobilů, vrtají, zatloukají, rekonstruují a vědí si rady v téměř každé situaci.
I mne, jako osamělou matku, život naučil. Postupem času jsem v různých řemeslnických činnostech získávala takové zručnosti, že jsem se neubránila pyšnému pocitu a ujištění, že jsem skutečně nezávislá a soběstačná.
Z výšin samožerského pocitu nad vlastní dokonalostí jsem byla shozena na tvrdou zem ve chvíli, kdy jsem při činnosti tak banální, jako je umývání nádobí, zjistila, že neodtéká voda z dřezu.
S klidem Angličana jsem sáhla po pomůcce zvané zvon a mohutně jsem prošťouchla odpad. Nic. Úkon jsem opakovala, leč opět bezvýsledně. Aha. Tak to bude složitější. Špejlí jsem píchala do odtoku, snažíc se ho zprůchodnit, ale má snaha vyznívala stále na prázdno.

Vykasala jsem si rukávy a přistoupila k razantnějšímu řešení. Vyklidila jsem skříňku pod dřezem, pod odpad umístila pro všechny případy kýbl a rozšroubovala jsem sifon. Důkladně jsem ho prozkoumala, pročistila a namontovala zpět.
Vytáhla jsem špunt a čekala, že voda konečně odteče. Nic. Mastná, špinavá břečka pořád stála ve dřezu a nemínila se hnout.
Byla jsem v koncích. Právě jsem předvedla veškeré své instalatérské umění a mé možnosti byly vyčerpány. Jelikož byla neděle po obědě, několik následujících hodin jsem se bavila tím, že jsem podle Zlatých stránek obvolávala všechny možné instalatéry, a postupně je přemlouvala k návštěvě u mne doma.
U většiny z nich nepomohlo ani přislíbení lahodné kávy a vonícího koláče. Až asi desátý řemeslník se ustrnul. Přijel, rozmontoval mi půlku kuchyně, a po dvou hodinách činnosti vyinkasoval dva tisíce.
Po jeho odchodu jsem udělala několik výrazných škrtů v domácím rozpočtu a hladově snědla půl plechu borůvkového koláče.

Kdybych tehdy měla kartu ABA Lady, mohla jsem si část svého trápení usnadnit. Stačilo by mi, kdybych zavolala na nonstop číslo 1240 a fešný opravář by v krátké době přijuchal, závadu by odstranil a dost možná bych potom nemusela dělat až tak razantní škrty v rozpočtu. Dnes už tuto kartu mám. Kartička ABA Lady má výsostné místo v šuplíku s doklady a já vím, že ať se stane cokoli – vodou a plynem počínaje, elektrikou a rozbitým oknem konče – nebudu už muset poníženě prosit neochotné řemeslníky.

Kartu ABA Lady s sebou vozím i na cesty. Protože zrovna tak, jako mi při nějaké katastrofě poslouží doma, se na ni mohu spolehnout i kdekoli v neprostupné divočině, když mi auto vypoví své služby. Pokud kartu ABA Lady nemáte a uvažujete o tom, že si ji pořídíte, máte teď jedinečnou šanci.

Čtenářky magazínu Žena-in, které si kartu objednají prostřednictvím našich webových stránek, mají v současné době možnost získat kartu ABA Lady za zvýhodněnou cenu 299 Kč.
Zajímavá je jistě i možnost výrazného bodového bonusu, který získáte v naší soutěži Věrnost se vyplatí. Za zakoupenou kartu ABA Lady vám bude připočteno celkem 7 000 bonusových bodů!
Pokud se rozhodnete využít naší nabídky, klikněte na příslušný odkaz na našich stránkách. Jestliže jste zaregistrováni na magazínu Žena-in, budete mít formulář již vyplněný. Pak stačí, když uvedete svůj nick, aby se vám mohl přičíst bonus do soutěže, a způsob platby. Bonusové body vám budou připočteny do deseti dnů po zaplacení.
Pro více informací o možnostech a službách Autoklubu Bohemia Assistance, můžete kliknout na www.aba.cz.  

      
Reklama