Není vůně, jako vůně... A ne každému vše voní stejně příjemně.

Například včera si má kamarádka koupila parfém a básnila o něm snad hodinu... “Voní úžasně, co?“ zamrkala na mě.

Z odpovědi jsem se obratně vykroutila, protože říct jí, že jediné, co se mi na tom parfému za dva tisíce fakt líbí, je ta modrá lahvička, mi přišlo dost kruté...

 

Se zápachem je to jiné... Všimli jste si? Pokud něco nevoní, nebo dokonce příšerně zapáchá, nikdo neřekne: Jé, to zkažené maso ale krásně voní! nebo Miluji vůni tvých nohou, když je máš celý den v botách!...

 

Nedávno se manžel vrátil z práce pozdě večer. Hrozně jsem se na něj těšila, těšila jsem se, jak se k němu přitulím, jak ho obejmu. Měla jsem ten den takovou tu kočičí, mazlící náladu.

Pusinka sem, pusinka tam ... mé tělo volalo po krásném, něžném milování.

 

Sundala jsem mu svetr a dala pusu... Sundala jsem triko, dala pusu... Sundala jsem tílko, políbila jej na pupík...

Pak si má láska zula boty ... a atmosféra plná sexu byla rázem v háji.

„Panebože...,“ řekla jsem a oblékla si triko. „To se nedá vydržet... To je ale smrad.“

Teď, když si to promítám zpětně, je mi líto, že jsem tak reagovala. Vážně. Vím, že za to nemůže, a to, že lidem večer nohy nevoní jak fialky, je normální, ale mně to prostě v tu chvíli absolutně odsexovalo.

 

Zdá se vám divné, nebo nevkusné psát o tom, že lidem zapáchají nohy?

Je to možná trochu ožehavé téma. Jenže - tenhle problém trápí spoustu lidí. Jen si vzpomeňte, nestalo se vám, nebo někomu z vašeho okolí, že si zul boty na návštěvě, nebo u lékaře, a v tu ránu se ona nezaměnitelná vůně linula místností?

Je to trapas, je to nepříjemná, občas hrozná situace, ale není to nic nenormálního...

Naše potní žlázy totiž dokáží „vyrobit“ za den až šálek potu. Následný zápach pak vzniká působením mikroorganismů žijících na kůži a ve švech obuvi, které pot rozkládají.

 

Pocení nohou je často způsobeno nošením nevhodné obuvi, nebo ponožek z umělých vláken. Neprodyšnost totiž zabraňuje volnému odpařování potu a zvyšuje pravděpodobnost vzniku plísňového onemocnění.

 

Co s tím?

Potivost nohou lze ovlivnit léčbou, ale tu je třeba provádět pravidelně každý den po řadu měsíců, než se dostaví žádaný efekt.

 

Okamžitý a celodenní účinek, mají spreje proti zápachu bot. Už i na českém trhu je k dostání šikovná novinka do kabelky i botníku. Unikátní sprej Freshforce, který využívá oboustranný rozprašovací systém pata – špička, takže se vůně jediným stiskem snadno dostane i do nejvzdálenějších zákoutí úzkých kozaček nebo pánských bot nadměrných velikostí. Díky pudrovému základu se sprej může použít skutečně těsně před obutím, aniž byste museli snášet nepříjemný pocit vlhkých ponožek.

 

Díky bohu máme tedy, jak s tímto nepříjemným problémem bojovat. A doufám, že si tak ušetříme nejen spoustu horkých chvilek ve společnosti, ale i stavů, kdy z nás erotické nabití vyprchá stejně jjako týden otevřený šampus :o)

 

Zdroj: www.ceskenoviny.cz a firemní  materiály značky Kiwi.

Reklama