Pravá kamarádka nikdy nezradí. Pravá kamarádka je naším nejlepším přítelem a vždycky podá pomocnou ruku, když je třeba. Ale existují „kamarádky“, které se jen tak tváří, ale klidně nás podrazí, když jde o jejich prospěch. O takových dnes bude řeč.

přítel

Jen si vzpomeňte na své školní „kamarádky“. Kolik takových, o kterých jsme si myslely, že jsou opravdové, prošlo naším životem? Daly bychom za ně ruku do ohně a ony nás zradily, pomluvily nebo třeba přebraly kluka.

A co kamarádky, které se celou dobu tvářily jako nejlepší, a když šlo do tuhého, podrazily nás, nebo se zbaběle vypařily, jen aby nemusely podat pomocnou ruku. I s takovými jsem se v životě setkala. Koneckonců, ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele, a o příteli rodu ženského to platí stejně.

Ale to není nic proti tomu, co zažila jedna moje známá. Říkejme jí třeba Jitka

V nouzi pomohla své kamarádce, která se dostala do tíživé životní situace a potřebovala půjčit peníze. Šlo o poměrně vysokou částku. Jitka neměla takovou hotovost k dispozici, a tak se zaručila rodinným domem. Teď si asi klepete na čelo, ale to ještě zdaleka není všechno. Jitka své kamarádce natolik důvěřovala, nebo spíš byla tak naivní, že s ní nesepsala žádnou smlouvu a spolehla se na její „čestné“ slovo. Dodnes mi to hlava nebere. Tím spíš, že Jitka jako účetní pracovala celý život s penězi.

Zřejmě tušíte, jak se její příběh vyvíjel dál. Kamarádka svůj dluh přestala splácet a přišla exekuce. Pochopitelně na Jitčin dům. Jitka se marně pokoušela s „kamarádkou“ spojit, ale po ní jako když se slehla zem.

Dům má jít do dražby a Jitka s manželem a synem pravděpodobně přijdou o střechu nad hlavou. Pokud ji nezachrání  bratr a dům nevydraží zpět. Možná si řeknete, proč by to dělal, ať si to holka vyžere se vším všudy... Ale ruku na srdce, měli byste to srdce?

Pokud se mu to nepodaří a Jitka o dům přijde, zbývá jí poslední naděje. A tou je druhá kamarádka, která je ochotna Jitce a její rodině poskytnout útočiště. Má velký statek, ve kterém je místa dost. Nebere to jako oběť ani jako velké gesto, jen řekne suše: Přece ji, „káču“, nenechám ve štychu, když to takhle zvorala.

Ale to už je jiný příběh.

Co vy na to, milé ženy-in? Věřím, že tak otřesné zkušenosti nemáte, ale možná si vzpomenete na jiný případ, kdy vás „kamarádka“ zklamala, nebo dokonce podrazila.

  • Byla to kamarádka z dětských let?
  • Kolegyně z práce, kterou jste za kamarádku považovala?
  • Nebo dokonce celoživotní kamarádka, do které byste to nikdy neřekla?
  • Dokázala jste jí odpustit, nebo jste od té doby na kordy?
  • Přiznáte se, jestli jste zklamala vy nějakou svou kamarádku?
  • Snažila jste se to odčinit, nebo vám to ješitnost nedovolila?

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama