Nad pořekadlem „Pro krásu se musí trpět“ většina z nás mávne rukou. Z toho už jsem vyrostla, to se mě netýká, nejsem tak hloupá, abych si ničila zdraví kvůli něčemu tak pofidernímu, jako je móda.

To jsem si říkala také a s myšlenkou, že nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci, jsem  vyrazila na „lov“ jarních bot. Do drahého značkového obchodu. Na botách se přece nemá šetřit, nohy máme jenom jedny, na botách záleží víc než na oblečení, protože dobré boty váš outfit pozvednou, zatímco špatné ho dokážou pěkně zazdít. A tak vyzbrojena všemi těmito moudry časem a praxí získanými jsem vešla do kůží voňavého království.

shoes

Napřed jsem vybírala jen očima. Bedlivě sledována prodavačkou, která zřejmě čekala na mé první zaváhání, nebo jiskřičky v očích, aby mi vyšla vstříc s nejupřímnější snahou pomoci. To miluju. Ironicky řečeno. Já vím, že to chudinky prodavačky, či asistentky prodeje, jak se jim dnes říká, mají v popisu práce, ale ne každému je to po chuti. Patřím k zákazníkům, kteří potřebují čas. Potřebují zkoušet, přemýšlet a zvažovat, jestli se jim boty hodí k ostatnímu oblečení, a ne jen k tomu, co mají právě na sobě. Pochopila, když jsem jí zdvořile řekla, že se ozvu, až budu potřebovat.

Vyzkoušela jsem několik typů a všechny seděly. To se pozná kvalita. Zbývalo rozhodnout barvu. Hodí se mi modrá? Nebyly by lepší spíš neutrální? Postupovala jsem vylučovací metodou, až jsem skončila zase u těch modrých. Je jaro, chce to nějaký „odvaz“.

Teď byl ten správný čas vyslat signál k paní asistentce, aby mi přinesla správnou velikost. Tahle se mi zdála malá. „Ty nejsou malé,“ oponovala prodavačka.
„Myslím, že bych snesla větší, nechci, aby mi ze špiček lezly prsty.“
„To vám nepolezou, boty jsou z kvalitní pevné kůže, která se nevytahuje. A můžete si dokoupit protiskluzové podložky.“

„To jo, boty za takovou sumu musí sedět perfektně, a ne s nějakými podložkami...“ pomyslela jsem si a trvala na větších.
„Dobře, půjdu se podívat,“ řekla a za chvilku je přinesla.
„No vida, teď je to ono,“ řekla jsem a vyzkoušela i druhou.

Boty pohodlné, hezké, slušivé. Beru!

Konečně nastalo počasí, abych v nich mohla vyrazit. Vyšla jsem naboso, jak jinak, vzala jsem si k nim bílé kalhoty, modré sáčko a moc jsem sama sobě líbila. Ne nadarmo se říká, že pýcha předchází pád. Jak jsem stará, tak jsem hloupá! Chůze na boso, v horku, po hrbolaté pražské dlažbě mi dala co proto. Vyrobila jsem si pěkné puchýře a pozdě odpoledne už jsem sotva lezla. Nezachránily mě ani náplasti. Nedokázala jsem si představit, že bych poslechla prodavačku a koupila si o číslo menší.

Ale i tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, že jsem z trápení pro krásu ještě nevyrostla.

Dnes už jsou boty „vyformované“ a sedí perfektně, ale nevím, co bych s nimi dělala, kdyby tlačily dál.

bota

To jsou ty „potvůrky“, co mě tak potrápily, ale budiž jim přičteno ke cti, že jsem si za to mohla sama

Co vy a nové boty, milé ženy-in?

  • Stalo se vám někdy něco podobného, milé ženy-in?
  • Už vám někdy daly boty takhle zabrat? Tlačily nebo dřely? Udělaly vám puchýře, kuří oka, či mozoly?
  •  Poučila jste se?
  • Jaké boty si vybíráte? Máte už zkušenosti a nikdy si nekoupíte boty, které nesedí stoprocentně?
  • Nebo dáte na radu prodavačku, že se boty poddají?
  • Máte nějaký ortopedický problém, (“ostruhy“, vybočený palec, zborcenou klenbu), který vás omezuje při výběru bot?
  • Vlastníte boty, které nejsou zrovna pohodlné, a přesto je nosíte?
  • Napíšete nám nějakou příhodu o nepohodlných botách?

Podělte se s námi o své zkušenosti a názory a napište na adresu: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Za svůj příspěvek můžete získat novou řadu kosmetiky SOLUTION truly radiant od AVON. V tomto balíčku najdete tónovací hydratační krém, noční krém a krém na oční okolí.

ena

 

Reklama