Berte to samozřejmě s nadsázkou, „na ostro“ nechodím. I když nepopírám, že to může být docela příjemné. A navíc mě Skot v sukni inspiroval k zajímavému tématu. Jak „nejnahatěji oblečená“ byste vyšla na ulici.

naked

Jak to s tím souvisí? Byli jsme se podívat ve skotském obchodě. Dveře sympatického krámku na Vinohradské nejsou pro veřejnost běžně otevřené. Musíte zazvonit, ale i když nejste členy Klubu přátel Skotska, pustí vás dovnitř s úsměvem a pohostinností, jak se sluší na pravého gentlemana. Jak se zdál a jistě jím i byl vysoký statný muž, oblečený jak jinak než v kiltu. Zasvěceně a s obrovským zápalem nám vyprávěl nejen o krásách Skotska, výrobě vyhlášené whisky, ale i o tradiční skotské „módě“.

„V tom chodíte běžně i po Praze?“ neodpustila jsem si možná poněkud troufalou otázku. Co já vím, třeba je to jen „kostým“ prodavače v rámci zatraktivnění obchodu.

„Samozřejmě, a víte, jak je to pohodlné? Nikde vás nic neškrtí, netlačí, je to vzdušné. V kalhotách už vůbec nechodím. Ani kapsy nepotřebuji, peněženku, doklady a klíče nosím v téhle brašničce. Nosím kilt celoročně. Tenhle je letní a doma mám ještě dva zimní.“kilt

Neměla jsem odvahu se zeptat, jestli i v zimě chodí naostro. Patrně ano, jako pravý Skot.

Ten den byl v Praze abnormální hic a já mu naprosto rozuměla. Bylo mi vedro, i když jsem si vzala ty nejvzdušnější šaty, co mám. Jsou z hedvábného trikotýnu a příjemně profukují. Ale chodit v nich bez prádla? Na to bych si netroufla, i když jsou maxi.

Vy snad ano?

 Možná vám má otázka nepřijde zrovna aktuální, zatím to spíš vypadá, že „Tento způsob léta zdá se být  poněkud nešťastným“, ale v nejbližších dnech předpovídají vedra a pořádné pařáky a vy se budete postupně  zbavovat vrstviček oblečení.

Milé ženy-in? Do čeho se oblékáte, když je v Česku abnormální hic?

Vyměníte dlouhé kalhoty za šortky, vzdušné šaty a vlající sukně? Halenky a trička za topy se špagetovými ramínky a uzavřené botky za páskové sandály? Nebo snad chodíte i v nejparnějším létě v dlouhých kalhotách? Jste spíš zimomřivá, nebo horkokrevná? Jak nejodvážněji oblečená jste vyšla na ulici? Jaké je vaše nejoblíbenější letní oblečení? Vyšla už jste si někdy bez spodního prádla? Jaký je to pocit? Chodíte odvážněji oblečená na dovolené? Jak se zchlazujete? Máte nějaký osvědčený trik? Prozraďte nám ho.

Napište nám na dnešní téma „Moje nejnahatější oblečení“ na redakce@zena-in.cz

Už se na vaše příspěvky moc těším.