Neodolám Merylce a přidám se na téma spánek. Moje dvě dcerunky ohledně spaní byly úplná zlatíčka, obzvlášť ta mladší. Představte si vzorová miminka, co večer v 19.30 uložíte a v 7.00 vstávají vyspinkané do růžova, usměvavé berušky. U obou od 2 měsíců nevíte, co to je probdít noc s plačícím miminkem a předtím prostě kojení ve 23.00 a do 5.00 havaj, spánek.

Po 5 letech od té mladší se nám narodil korunní princ a já si malovala příjemnou dovolenou starší matinky, která si vychutnává starost o miminko (notabene vymodlené po 3 letech marných pokusů a ještě tomu kluka!!!!).

První zádrhel nastal, když mi v porodnici sdělili, že má na pravé nožičce zkrácené šlachy. Když jsem ho rozbalila, chtělo se mi plakat. Nožička zkroucená, chodidlo do kornoutku. Běhalo mi v hlavě všelicos. Ale když mu byly 3 neděle, nožičku mu zasádrovali až po kyčel, že se to spraví. Znamenalo to každé tři neděle dítě namočit do vany, odmotat sádru, konečně drobka pořádně vykoupat a hurá do nemocnice pro novou sádru. Mladej vypadal spokojeně a sádra mu vůbec nevadila, ale ty noci. Byl notorický nespavec. Noc probíhala tímto způsobem: v 19.30 uložení do postýlky, okamžitě zabral….. ve 21.00 byl vzhůru – dudlík, a zase spánek. Ve 22.00 jsem si šla lehnout, ve 22.30 byl vzhůru – dudlík. Začala jsem zabírat – buch nožičkou v sádře o postýlku – byla jsem v pozoru. O půlnoci byl opět vzhůru a já taky. To samé ve 2 a ve 4 hodiny. V pět vstával manžel do práce a v půl sedmé už mladej vstával. Tohleto martýrium trvalo 15 měsíců. Myslím že jsem v té době byla stále v polospánku. Přes den byl hodný, ale každou noc národní buditel.

Když mu byl rok a půl, šel v Motole na operaci nožičky a za další tři měsíce byl bez sádry, jen dlahu na noc. Za další dva měsíce už neměl ani dlahu a začal chodit. Těšila jsem se, jak se běháním unaví a večer bude spát jak dudek, ale marné naděje. Teprve ve dvou letech poprvé spal celou noc. A já stejně vstávala v naučených intervalech a kontrolovala, jestli vůbec dýchá.

Teď je mu už 15, ale stejně usíná dlouho a v sobotu a v neděli, kdy by si mohl přispat, vstává v 6 h, ať jde spát v kteroukoliv hodinu. Ovšem našim beruškám, zvlášť té mladší nedělá problém spát 12 hodin v jednom kuse.

Byla to krušná doba. Když si spočítám, kolik jsem toho za ty dva roky naspala, mnoho by to nebylo. Zkrátka jsem si musela  vymodlené dítě zasloužit.

Vikina007

------------------------------------------

Milá Vikino, moc díky za Tvůj příspěvek. Rozhodně jsi to neměla lehké.... třeba bude pro ostatní maminky, které zrovna prožívají období akutního nedostatku spánku, povzbuzením.

Krásný pátek všem.... a pokud dodnes vzpomínáte na nějakou svou prázdninovou lásku, napište mi o tom na redakce@zena-in.cz.

Během dopoledne se také můžete těšit na soutěž o skvělou cenu...Jestli vás něco menšího či většího trápí, nebo si s něčím nevíte rady - napište na sos@zena-in.cz. Váš dotaz zveřejníme a ostatní čtenářky vám jistě rády pomohou.

A na závěr připomínám, že od 1. 6. běží parádní zábava s názvem Chlap-in. Posílejte na náš redakční e-mail fotografie mužů a chlapů - ale nikoli okopírované či odněkud stáhnuté. Ty nebudou zařazeny. Posílejte vaše vlastní úlovky.

Krásný pátek všem přeje

Reklama