Dobrý den milá Maryene, děkujeme za váš příspěvek. To znám, když někdy vidím sama své fotky, taky si říkám, co jsem to nosila kdysi za hrůzy na hlavě:) Krásný den!


 

V současné době si většinou vystačím sama. Ne, že bych o sebe přestala pečovat, ale tak nějak to vyplynulo časem a okolnostmi.Vlasy si i sama nabarvím, myslím si, že už jsem v tom dostatečně zběhlá. Občas i sama něco ustřihnu. Synova přítelkyně je původně vyučená kadeřnice, ta mi jednou za čas sestřihne konečky nebo pozmění střih. Je velmi šikovná. 

Dříve jsem kadeřnici navštěvovala často, dá se říct, že pravidelně. Sestřih, barva a foukání několikrát do roka. Nejvíce jsem si užívala masáž hlavy. Žádné účesy mi ale nedrží, přestože mám vlasů hodně, jsou jemné a rovné.
Nikdy jsem nenosila obrázky vzorových účesů, ale kdysi v mládí jsem se nechala ovlivnit davovou psychózou trvalých. Moje dlouhé vlasy jsem si nechala ustřihnout a „kadeřnice“ mi na hlavě vykouzlila květák z trvalé, s jakým jako z běžícího pásu z kadeřnictví odcházely všechny zákaznice ať už jim bylo třináct, třicet nebo osmdesát let. Byla jsem jako ovce a takový účes se nedal spláchnout ani proudem vody. Musela jsem pár měsíců počkat než mi vlasy odrostou, kadeřnictvím jsem se obloukem vyhýbala a nějaký čas jsem dokonce svoji hlavu vystřihovala i z fotek. 

Přesto mé vlasy měly možnost poznat i tu nejprofesionálnější péči. Například od Jana Hájka nebo Jakuba Hájka z prestižních pražských kadeřnických salonů. Nechci nikomu dělat reklamu, ale nejenom v  jejich přístupu k zákaznici, ale už při prvním prohrábnutí mých vlasů, při prvním cvaknutí nůžek jsem poznala, že jsem v péči opravdového profesionála. Jim jsem se absolutně svěřila do péče a nechala na nich i rozhodnutí o tom, jaký zvolí střih, přesto jsem v jednom případě ze střihu příliš nadšená nebyla. Od té doby už jsem vždy dopředu hlásila o kolik je možné vlasy sestřihnout.

Když mi někdo pečuje o vlasy, dělá mi to dobře a vydržela bych to celé hodiny. Prvními mými kadeřníky bývaly moje děti, které si dokázaly vyhrát s účesy na mé hlavě opravdu dlouho. Po celé hlavě copánky, stužky, sponky nebo rády mi pročesávaly dlouhé vlasy kartáčem a já slastně držela. Ani návštěvy kadeřnictví mi nedělaly (většinou viz výše) problém a nepovažovala jsem je téměř nikdy za ztrátu času. Něco jsem si přečetla a vychutnala si chvilku, kdy o mě někdo pečuje. Dnes je to pro mě spíše otázka finanční. A navíc, žádné účesy nepreferuji, nejlépe se cítím přirozeně s rozpuštěnými vlasy případně staženými do culíku. Vyhovuje mi, že mi stačí vlasy umýt a i bez foukání vypadají přirozeně.

Když se ale podívám na fotky (ty co zůstaly celé i s mojí hlavou) co jsem kdy na hlavě měla ať už z kadeřnictví nebo z vlastní tvorby, někdy se sama ani nemohu poznat. 

Maryene

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Milé čtenářky, prosím, další příspěvky už neposílejte. Sešlo se jich dnes opravdu mnoho a už bychom je nestihly bohužel všechny vydat. Děkuji za pochopení!

Reklama