policajt

Neumím používat ženské zbraně. Jen v jednom případě mi jaksi automaticky sepne onen zapomenutý knoflík a začnu se tvářit (s prominutím) jako nanynka. To když mě zastaví policie. Jeden příklad za všechny.

Jednou si to takhle hasím k autu a už zdálky vidím blikat modré majáčky. A jé je. Bylo mi jasné, že se to týká mě. Výjezd mi blokuje obrovský červený „hasičák“, policejní auto a kolem pobíhající muži v „plné polní“. Mohla jsem sice projít a dělat, že s tím autem, kvůli kterému jsou všichni v pohotovosti, nemám vůbec nic společného, ale statečně jsem dorazila na místo činu.

„To je vaše vozidlo?“ ptá se mě policista.
„Ano, stalo se něco?“ dělám blbou. Přistoupí k nám fešák od hasičů.
„Teče vám z auta benzín.“
„Cože, jak je to možné???“
tvářím se překvapeně? „To jsem musela někde najet na obrubník.“ Tahle do nebe volající výmluva by přece nemohla projít, ale měla jsem potřebu se nějak obhájit, zamluvit to, hodit to na někoho jiného, jen aby se nepřišlo na to, že o prasklé hadici od nádrže vím, ale jaksi nebyl čas to nechat opravit. Technicky založené ženy se asi křižují, ale nebylo to tak fatální, jak se zdálo. Benzín netekl, ale kapal, a to jen v případě, že auto stálo z kopce, což bylo bohužel právě teď.

„Ježiš, a co se mnou uděláte?“ vyrobila jsem ten nejprovinilejší výraz, jakého jsem byla schopná.
„Chtěli jsme to odtáhnout, co kdyby tady někdo odhodil cigaretu... dopadlo by to takhle,“ a kývl hlavou k úplně vyhořelé škodovce, která stála jako memento opodál.
„Prosím ne, já hned teď volám svého automechanika a dám to do pořádku,“ dušovala jsem se.

„Tak pro příště...“ nechali se obměkčit. Nastala trapná pauza, kdy jsem to chtěla mít už za sebou a rychle zmizet, ale všechna ta auta mi stála „za zadkem“.
„Můžu tedy odjet?“ pípla jsem nesměle, aby si to ještě nerozmysleli.
„Jeďte.“
„ A můžete mi couvnout?“
vypustila jsem takřka drzou otázku, ale muži byli gentlemani a uvolnili mi výjezd.

Když jsem je viděla už jen ve zpětném zrcátku, spadl mi kámen ze srdce a řekla jsem si, že to s těmi policajty není zase tak zlé.

Jaké máte vy zkušenosti s policisty? Jak se tváříte, když vás zastaví? Suverénně, nebo spíš plaše? Udělala jste nějaký přestupek a „ukecala“ to?