Během života se setkáváme s různými principy, které nám nabízí různé alternativy toho, jak být zdravější, krásnější, štíhlejší… Je pravda, že mnoho nabídek tohoto druhu má daleko od slibovaných účinků, ale někdy jsme nepoučitelní a necháme se koupit masivní reklamou.

Nedávno jsem byla na zajímavé přednášce na téma „Zdraví a krása“, na které vystoupila jedna z předních osobností kosmetického průmyslu, francouzský biolog, biochemik, lékař a prezident mezinárodní kosmetické značky Gernétic. Poprvé v životě jsem konečně dostala vysvětlení, proč máme problémy s pletí, co dělat proto, abychom to změnili. Milé dámy a pánové, ráda se s vámi podělím o nové poznatky…

Pokožka je zrcadlo toho, co se děje v našem těle

To, co se děje v našem těle, se objeví na naší tváři. Pokud je pokožka zdravá, znamená to, že máme v pořádku i naše tělo a vnitřní orgány. Pan Albert Laporte začal pokožku zkoumat před 45 lety a zjistil, že starověká orientální učení jsou základem pro diagnostiku a léčbu onemocnění. Mám na mysli filosofii meridiánů, o kterých je známo, že fungují jako energetický tok našeho těla. Každý meridián je napojen na konkrétní orgán v našem těle. Pokud energie neproudí dostatečně, nebo naopak je jí nadbytek, dochází k nerovnováze, která se zrcadlí na stavu naší pokožky.

Proč vznikají pupínky
Začnu častým problémem, kterým je ekzém. Bylo zjištěno, že ekzém vzniká z narušené imunity. Znamená to, že jde o poškození meridiánů, které souvisí s imunitním systémem. Jejich přesná specifikace si pochopitelně vyžaduje hloubková vyšetření.

Osobně se už odmala potýkám s problémem citlivé pokožky. Na tváři se mi občas objeví pupínky. Od pana Alberta Laporta jsem se dozvěděla, že jde o organickou poruchu jater, která jsou meridiánem pokožky. Pupínky na tváři nebo zádech či ramenou vznikají z hormonální nerovnováhy organismu, která souvisí se stravovacími návyky. V mém případě jde o nadměrnou konzumaci živočišných bílkovin. Ty nedokáže můj organismus i vzhledem ke krevní skupině A (doporučují se jídla rostlinného původu) dostatečně zpracovat.

Dalším zajímavým zjištěním je i to, že například pupínky na bradě jsou příznakem toho, že nemáte v pořádku ženské orgány. No a ženské orgány jsou zas propojeny s prsy...

Důležité je léčit původ onemocnění a ne její projev
Většina lékařů a dermatologů je naučena léčit projevy a ne příčinu nemoci. To je hlavním důvodem toho, že pupínky nebo další problémy se po čase znovu objeví. Proto je pro vás velmi důležitý výběr vhodné kosmetiky.

Albert Laporte se rozhodl dostat k orgánům a léčit příčiny problémů. Dlouholetým výzkumem a tvrdou prací nakonec vyvinul léčivou kosmetiku, které dal název Gernétic. Kosmetika je založena na přírodní bázi, propracovaná v souladu s organismem našeho těla a přizpůsobena individuálním požadavkům každého z nás. Je důležité ještě dodat, že přípravky jsou dělané na homeopatické bázi.

Doporučení pro každý den
Vím, že o stravě se bavíme často. Tato doporučení mají svoji logiku a věřím, že tak jak mě, i vám pomohou dosáhnout zdravé a krásné pleti.

Obecná doporučení:
· Soustřeďte se na organické potraviny (víte o tom, že rafinované cukry negativním způsobem ovlivňují vaši psychiku?)
· Minimalizujte ve svém jídelníčku živočišné tuky.
· Dodržujte pitný režim.
· Vyhledávejte jídla rostlinného původu.

Jak se správně stravovat:
· Základem vašeho jídelníčku je snídaně. Je to jediné jídlo, které strávíte skutečně celé. Snídaně by měla být bohatá a dopřát si můžete ze všeho trochu.
· Oběd by měl být lehký. Pokud možno eliminujte „těžké potraviny“, ke kterým patří maso nebo sýry.
· Večeře by neměla nikdy obsahovat mléčné výrobky a pochopitelně ani živočišné tuky. (Oba druhy potravin do rána vaše tělo nemá šanci zpracovat.)

Celý jídelníček je zaměřen na šetření jater. Pokud si chcete prodloužit život a mít hezkou, pružnou a hladkou pleť, je potřeba, abyste si šetřili svá játra! Pokud se o příčině svých kožních potíží chcete dovědět víc, doporučují se organická vyšetření. V případě problémů s pokožkou tváře půjde o vyšetření jater...

Reklama