V každé rodině, kde jsou malé děti, dochází čas od času k jevu, který nelze popsat jinak než jako zavalení a přehlcení spoustou hraček. Od dob nedávno minulých se dostupnost krásných panenek, autíček, plyšáků, her a jiných předmětů dětské zábavy naprosto změnila, a tak mají dnešní rodiče mnohem pestřejší výběr. Samozřejmě, že tím za hračky i mnohem více utratíme a pojednou zjistíme, že se nám doma sejde množství nejrůznějších věciček, které děti ve hře ani nevyužijí.

 

Určitě je vám známá situace, která se projeví především po Vánocích. Naše ratolesti dostanou nečekaný příděl hraček od všech dědečků, babiček, strýčků a tetiček, nehledě na samotné dárky od nás. Pokud děti nemají dostatečně velký vlastní pokojík, který se postupně stává malým skladištěm, tak vzniká problém, kam všechny hračky umístit. Úložné prostory jsou už plné a v prostorách hry našich dětí se už nedá ani pořádně chodit, a co je horší, už ani uklízet.

 

Existuje ale jedno řešení, které je navíc i vítaným zpestřením pro děti samotné. Protože se doma často objevuje jedna a tatáž hračka v nejrůznějších variantách nebo je dárek ještě nepřiměřený věku dítěte, můžeme provést uváženou selekci. Ne všechny shromážděné poklady se těší stejné oblíbenosti. Rozhodně je proto třeba dbát na to, abychom neodebírali favority her našich dětí. Vybrané hračky naskládáme do bedny, dobře je zabalíme proti případnému znečištění a již mohou putovat do skříně, na skříň, pod postel nebo v nejlepším případě na půdu. Když po nějaké době vypozorujeme, že potomek ztrácí o některé hračky zájem, není žádný problém vytáhnout bednu s množstvím neokoukaných panáků a her a zkrátka je zase načas vyměnit. Pro holčičky a kluky je to změna a přeplněným prostorám se značně uleví.

 

Reklama