V každé rodině, kde jsou malé děti, dochází čas od času k jevu, který nelze popsat jinak než jako zavalení a přehlcení spoustou hraček. Od dob nedávno minulých se dostupnost krásných panenek, autíček, plyšáků, her a jiných předmětů dětské zábavy naprosto změnila, a tak mají dnešní rodiče mnohem pestřejší výběr. Samozřejmě, že tím za hračky i mnohem více utratíme a pojednou zjistíme, že se nám doma sejde množství nejrůznějších věciček, které děti ve hře ani nevyužijí.
Určitě je vám známá situace, která se projeví především po Vánocích. Naše ratolesti dostanou nečekaný příděl hraček od všech dědečků, babiček, strýčků a tetiček, nehledě na samotné dárky od nás. Pokud děti nemají dostatečně velký vlastní pokojík, který se postupně stává malým skladištěm, tak vzniká problém, kam všechny hračky umístit. Úložné prostory jsou už plné a v prostorách hry našich dětí se už nedá ani pořádně chodit, a co je horší, už ani uklízet.
Existuje ale jedno řešení, které je navíc i vítaným zpestřením pro děti samotné. Protože se doma často objevuje jedna a tatáž hračka v nejrůznějších variantách nebo je dárek ještě nepřiměřený věku dítěte, můžeme provést uváženou selekci. Ne všechny shromážděné poklady se těší stejné oblíbenosti. Rozhodně je proto třeba dbát na to, abychom neodebírali favority her našich dětí. Vybrané hračky naskládáme do bedny, dobře je zabalíme proti případnému znečištění a již mohou putovat do skříně, na skříň, pod postel nebo v nejlepším případě na půdu. Když po nějaké době vypozorujeme, že potomek ztrácí o některé hračky zájem, není žádný problém vytáhnout bednu s množstvím neokoukaných panáků a her a zkrátka je zase načas vyměnit. Pro holčičky a kluky je to změna a přeplněným prostorám se značně uleví.
Nový komentář
Komentáře
Malému teď byly 2 roky a taky máme doma hračkářství
,tomu se asi neubráníme
.Taky používám krabicovou metodu!!!! A až bude druhé mimi-tak nebudeme mít co kupovat,když máme skoro vše
U nás je zaké plno hraček - úplné hračkářství.
V článku dobrá metoda.
Taky možný způsob, já jsem hračky zabalila do krabice a odnesla do dětského domova.
myslím, že mi nezbyde to tak dělat - zatím má naše holčička sice teprve necelý rok... ale hraček už máme hromadu... a jestli to tak půjde dál... tak začněme :o)
tak to já mám lepší nápad... když je přehračkováno, zabalit hromádku a odnést buď dětem do školky nebo třeba do dětského domova...
Taky se nám osvědčilo
přesně. Moje řeč.
Wanda: souhlasím
Dneska lidi nevědí, co dětem nacpat za hračky. Ani si s tím většinou neumějí hrát, rozháží to a jdou od toho. Jsou tím někdy doslova přesycené. Pak mají ještě spoustu knížek, DVD, atd. Já jsem měla hraček málo a vůbec mi to neuškodilo. Nejradši jsme hráli halmu, šachy, člověče nezlob se.
Není aní špatné hračky, které už děti nechtějí (většinou plyšáky) dát na charitu.
u nás je strašně přehračkováno:-) a opravdu vánoce jsou neštěstí, stále dokola říkám, že už se toho moc kupovat nebude, protože to opravdu není kam dát, ale stále dokola kupuji a kupuji:-)) takže co krok, to zakopnutí o hračky, ale naštěstí nepovažuji kopy hraček po celém bytě za nepořádek, takže zakopávám s úsměvem
naše vnučka je ještě malinká,ale bude mít svůj pokoj a v něm království hraček
bohužel nemáme prostor na uskladnění nevyužitých hraček,takže přes ně budeme dále klopýtat
dobrý nápad ,ještě ten prostor větší mít
My máme doma doslova hračkářství
zahr: Mám to přesně tak.
Hm, super novinka. Tohle už dva roky děláme. Máme dvouleté dítě.
schovávat se asi nevyplatí, když nemáte místo.
Naše Marietka má taky dost hraček,ale nejvíc se zabaví s pet lahví naplněnou trochou vody,lžičkou,mističkou nebo vařečkou.A úplně nejvíc ji fascinuje vytahovat věci z kapsáře a různě je pohazovat.Na vánoce jsem jí koupila kačenku v kouli a tak ji zkoumala asi pět minut,jak by se ní dostala.Já mám naplánováno,že až budeme mít přemíru hraček,rozdělíme je část poputuje a k babičce a dědečkovi a další část k druhému dědečkovi.Aspoň se bude mít s čím hrát.Ale s tou charitou,to je dost dobrý nápad