Věděli jste, že na plastické operace má vliv i roční období? Na jaře chtějí ženy prsa, v zimě, kdy sluníčko nemá takovou sílu, si zase nechávají spravovat obličej. Zájem o plastické zákroky je obrovský a na některých vyhlášených klinikách můžete na operaci čekat i rok.

Plastická chirurgie prostě hýbe světem. I vyrovnaný člověk totiž nelibě nese projevy stárnutí (třebaže deklaruje opak). Kdo by taky byl nadšený z toho, že mu vysychá pokožka, v určitých partiích pokleslá kůže vytváří kožní záhyby, takže působíte, jako by vám ji půjčil někdo o dvě velikosti větší.


My, ženy máme prostě nespokojenost s vlastním tělem tak nějak “v popisu pohlaví”.

Než se však rozhodnete zákrok podstoupit, je třeba si uvědomit, že jde o věc nejen nákladnou, ale také velmi bolestivou, která nese všechna rizika operace (infekce, krvácení, narkóza). Implantát může prasknout, silikonová náplň zas může prosakovat ven a mohou se tvořit i nežádoucí vrásky. Některé implantáty mohou být dokonce tak nekvalitní, že je po čase třeba je vyměnit.

 

Chceme klobásový jed

Botuloxin, známý také jako klobásový jed, se stal hitem. Injekční stříkačkou s velmi tenkou jehličkou se napíchá do problémových oblastí (čelo, mezi obočím, okolí očí apod.). Zabrání mimickému svalu ve smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek. Účinek nastupuje během 2-10 dnů a trvá asi 4 měsíce. Pak je vhodné aplikaci opakovat. Za jednotlivé úseky dáte 4 000-7 000 Kč, za kompletní obličej 11 000 Kč.

V korektivní dermatologii se kromě botuloxinu užívají k výplni mimických vrásek, jizviček a modelaci rtů také kožní implantáty. Jejich účinek trvá 4-7 měsíců.

 

(Ne)moudré vrásky

Nezapomeňte, že vráska v kůži je zlomená, podobně jako když přeložíte list neporušeného papíru. Operací je možné tento stav zmírnit, ale nelze jej bezezbytku napravit. Největší potíže bývají s nosoretními rýhami kolem úst, na tvářích a v oblasti vnějších koutků očí. Při příliš velkém vypnutí se vyřadí funkce mimického svalstva a vznikne výraz ”masky”.

Mimické vrásky se ale i po větším vypnutí stejně znovu vytvoří, protože mimiku obličeje nelze vyřadit. Ve společenském kontaktu navíc nebývají jedinci s nevýraznou mimikou úspěšní. Obličej totiž ztrácí charakter. A vy jste přece charakterní!

Uvědomte si, že operace nezastaví proces stárnutí. Ten pokračuje dál a po určité době budete vypadat jako před zákrokem. Operaci je pak pochopitelně možno znovu opakovat, a kolotoč tak roztočit nanovo.

 

Kolik přibližně zaplatíte?

K částkám uvedeným níže je nutno připočíst anestezii, jejíž cena se pohybuje mezi 1 200  a 5 000 Kč za celkovou a zhruba 700 korun za místní. Dále si připlatíte vstupní vyšetření (okolo 1 000 Kč) a hospitalizaci, která se dá pořídit od 500 do 1 900 korun za den.

 

Oční víčka: Odstranění nadbytečné kůže a tukových výhřezů. Zlepší se i funkce oka (únava, slzení). Zákrok je prováděn ambulantně, rekonvalescence 14 dní.
Horní víčka: 5-10 000 Kč, dolní víčka: 5-11 000 Kč.

 

Nos: V lokálním znecitlivění se provádějí jen úpravy měkkých částí nosu, kompletní korekce nosu v celkové anestezii. Hospitalizace trvá 1-2 dny, rekonvalescence 14 dní. Cena se pohybuje v rozmezí 16-26 000 Kč.

 

Zvětšení rtů: Hospitalizace není nutná, rekonvalescence 10 dní. Cena: 9-12 000 Kč.

 

Ušní boltce: Hospitalizace není nutná, rekonvalescence 14 dní. Cena: 8-12 000 Kč.

 

Face-Lifting: Vypnutí ochablé kůže obličeje a krku. 2denní hospitalizace, rekonvalescence 14 dní. Cena může dosáhnout až 30 000 Kč.

 

Zmenšení prsů: U výrazně vyvinutých prsů, vyvolávajících zdravotní potíže krční a hrudní páteře. 3denní hospitalizace, rekonvalescence 14 dní. Cena: 22-35 000 Kč.

 

Zvětšení prsů: Implantáty jsou vkládány pod prsní žlázu nebo pod sval. Nebrání kojení ani vyšetřování prsní žlázy. 2-3denní hospitalizace, rekonvalescence 10-14 dní. Cena: 19-24 000 Kč + prsní implantáty 25-45 000 Kč.

 

Plastická operace břicha: Odstraňuje nadbytek kůže a tuku povislého břicha po výrazném zhubnutí nebo po porodu. 2-3denní hospitalizace, rekonvalescence 14 dní. Cena: 10-34 000 Kč.

 

Liposukce břicha a stehen: Jedná se o snížení podkožní tukové vrstvy břicha, boků, hýždí a stehen. Jako doléčení je vhodná pneumatická lymfatická drenáž, kterou si ovšem připlatíte zvlášť. (3 000 Kč) 1denní hospitalizace, rekonvalescence 7-10 dní podle rozsahu. Cena: 8-20 000 Kč.

 


Zoufáte nad částkami, které dalece převyšují váš měsíční příjem? Máte čtyři možnosti:
1.
 Skládejte korunku ke korunce, zatím se vrásky prohloubí a tukové zásoby zmnoží a vezmete to pak “jedním vrzem”.

2. Některé kliniky nabízejí operaci na splátky.

3. Na operaci si můžete vzít půjčku od banky (bezúčelový osobní úvěr).

4. Zlanařte manžela či milence, ať sáhnou do kapes - je to přece i jejich zájem!

 
Reklama