prozradila nám své malé tajemství čtenářka s nickem carmi. Jinak svým nohám dopřává hlavně dobré a pohodlné boty, protože ráda chodí na pěší výlety do hor

O své nohy se starám. Mám je ráda. A ony zatím mě. Tak soudím podle toho, že mě nijak nezlobí. Ovšem pokud ujdu 20 km poměrně těžším terénem, což se mi podařilo na jednom výletě loni, tak mi to zase dají pěkně najevo.

Základem jsou dobré boty. Na takové větší túry jsem si pořídila goretexové boty. Jsou úžasné. Když jsem si je před pár lety koupila, hned jsem v nich vyrazila do Krkonoš na asi 15 km túru a ani jeden puchejř!

Jinak nosím boty na menším podpatku a z kvalitní kůže, aby nikde netlačily.

Na pedikúru teda moc nechodím, tak jednou za rok na začátku letní sezóny. Ale každý den (když nezapomenu) si vtírám krém.  

Mým nohám se taky moc líbí procedura v jenom rakouském wellness. Chodíme tam do solné sauny, kde nám chvíli před koncem saunování každému dají hrst hrubší soli smíchané s masážním olejíčkem. Tím si potírám celé tělo, ale hlavně nohy a zejména paty. Jsou pak úžasně hebké.

Nehty na nohou si lakuju celé léto. Vždycky používám stejný lak, jako mám na rukou. Takže podle toho, jak často si lakuju ruce, tak i nohy. Ale nohy mi moc nejdou, špatně se mi na ně kouká, občas přetáhnu a musím opravovat. Mám ráda laky výrazné, nebo třeba kovově lesklé. I když si dám růžový lak, musí mít pěkně sytou barvu a dám i tři nátěry. Taky se mi líbí laky, které opalizují. Teď mám jeden, který je hodně perleťový a leskne se do růžova.  Na závěr nanesu speciální lak, který urychluje schnutí. Ale stejně se někdy stane, že musím opravovat.

A největší radost mám, když dojde i na lakování v zimě. To totiž znamená, že se chystáme k nějakému teplému moři.

carmi

Milá carmi, to je milé. A lakovala jste i letos?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama