Takzvaný Tulipánový měsíc, jehož mottem je „Přivolejme s jarem i naději“, pravidelně pořádá nezisková organizace Amelie, která pomáhá onkologicky nemocným pacientům. V průběhu března se tak uskuteční řada akcí v nemocnicích, školách, obchodních centrech, na ulicích, v kavárnách i v centrech Amelie.

5c7cf5d065b51image.pngFoto: Amelie

Zapojit se můžete například objednáním jednoho tulipánu či celé kytice v internetovém květinářství Florea. Což je super tip například na blížící se Mezinárodní den žen. Na konto Amelie poputuje 30 % z prodeje. „Vloni se vybralo 38 tisíc korun a věřím, že letos bude částka ještě vyšší,“ říká majitelka květinářství Florea Kateřina Hemerle.

Všichni milovníci květin jsou zváni také do pražského Karolina, kde se od pátku 15. 3. do neděle 17. 3. uskuteční výstava růží a tulipánů.

Během Tulipánového měsíce vyzdobí dobrovolníci Amelie živými i namalovanými tulipány onkologické ambulance i lůžková oddělení nemocnic.

Tulipány a jiné květiny malují nebo vyrábějí různými technikami zejména děti ze základních i mateřských škol. Zapojují se ale i různá zájmová sdružení. V loňském roce například jeden místní klub dobrovolných hasičů. Mnohé výtvory jsou téměř skutečnými uměleckými díly,“ říká arteterapeutka a ředitelka Amelie Michaela Čadková Svejkovská.

Různé kurzy, semináře nebo společenská setkání se budou odehrávat v Centrech Amelie v Praze, Liberci, Olomouci a Rakovníku, ale řada z nich i ve veřejném prostoru. Například 25. 3. 2019 mohou zájemci přijít do Městské knihovny v Praze na promítání dokumentárního filmu Rakovina je šok, kde o své nemoci mluví pět veřejně známých žen. Na projekci naváže debata s bývalou pacientkou a onkoložkou Alexandrou Aschermannovou.

Reklama